5 sposobów na tanie last minute

Poszukiwanie tanich wakacji nie jest takie trudne, jeżeli ma się wiedzę, gdzie i w jaki sposób szukać. Wyjątkowe okazje przecież się zdarzają, a największe prawdopodobieństwo upolowania atrakcyjnej propozycji, to oferta last minute. Przyjrzyjmy się zatem 5 sposobom na tanie last minute.

  1. Nie zawsze last minute to rzeczywiście last

Zasada tego typu ofert jest dość prosta. Chodzi o propozycje w niższych cenach, które biuro podróży wystawia tuż przed terminem wyjazdu. Najczęściej to kilka dni wcześniej, czasami kilkanaście, a dostępne są nawet wycieczki, na które trzeba się zdecydować z dnia na dzień. Nie jest to z pewnością optymalne rozwiązanie dla osób ceniących sobie dobrze ułożony plan działań na kilka miesięcy naprzód. Jednak last minute ma swoich zwolenników. Jeżeli ktoś nie ma problemu, aby szybko wziąć urlop i jeszcze szybciej się spakować, to powinien szukać właśnie takich ofert.

Obniżka cen wynika z tego, że touroperatorowi zależy na sprzedaniu wszystkich miejsc na wyjazd zabukowany znacznie wcześniej. Czasami zdarza się, że ktoś w ostatniej chwili rezygnuje z wyjazdu albo z innych powodów są jeszcze wolne miejsca. Trzeba jednak pamiętać, że last minute dotyczy wyłącznie ofert na ostatnią chwilę. Propozycja tego typu wystawiona kilka miesięcy przed wylotem nie spełnia wymogów last minute, więc warto zachować czujność.

Ceny mogą mieć niższe o kilka lub kilkadziesiąt procent – zależy to od terminu wycieczki czy kierunku.

  1. Ważne są terminy

Okazyjne ceny wycieczek zdarzają się w zasadzie przez cały rok. Jednak warto zwrócić uwagę na to, że w okresie wakacyjnym czy świąt Bożego Narodzenia nawet oferty last minute niekoniecznie będą tak atrakcyjne jak w innych miesiącach. Na początku roku do połowy marca opłaca się szukać wycieczek egzotycznych w niższych cenach. Wtedy najłatwiej upolować interesujące propozycje wyjazdu na Dominikanę czy do Kenii. Z kolei po majówce aż do połowy czerwca można czatować na okazje wyjazdu na wyspy greckie. To wtedy last minute na Rodos, Kretę czy Zakynthos bywają rzeczywiście kuszące cenowo. Natomiast w listopadzie i na początku grudnia warto śledzić oferty wyjazdów do Turcji, Egiptu lub na Wyspy Kanaryjskie.

  1. Najszybciej i najłatwiej przez internet

last minute

Nie ma sensu tracić czasu na chodzenie do biur podróży, tym bardziej że wszystkie mają swoje strony internetowe. Dostępne promocje zazwyczaj pojawiają się na profilach biur w mediach społecznościowych. Można również korzystać ze specjalnych serwisów zbierających wszystkie najbardziej atrakcyjne oferty last minute w jednym miejscu. Jedno jest pewne – najciekawsze propozycje rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

  1. Pomocne alerty

To doskonała opcja dla tych, którzy zawsze chcą być na czasie. Alerty last minute oferowane przez biuro podróży polegają na dokładnym przedstawieniu wymagań wakacyjnych. Jeżeli pojawi się oferta odpowiadająca określonym warunkom, to otrzymujemy powiadomienie mailowe.

  1. Last minute to te same prawa dla kupujących

Warto o tym pamiętać, żeby nigdy nie dać się oszukać. Wakacje last minute różnią się od standardowej propozycji wyłącznie ceną. Regulamin natomiast obowiązuje dokładnie taki sam.

Duży wybór ofert last minute można znaleźć na stronie Biura Podróży ITAKA: https://www.itaka.pl/last-minute/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here