Buty niekoniecznie trzeba zmierzyć przed zakupem

Tytuł brzmi trochę absurdalnie, ale w erze zakupów przez internet problem dobrania odpowiedniego rozmiaru obuwia nie wydaje się wcale błahy. Pół biedy jeśli zastosujemy, nielubianą przez sprzedawców stacjonarnych, taktykę polegającą na wybraniu się do tradycyjnego sklepu i przymierzeniu tam wszystkich modeli obuwia jakie nas interesują, żeby później zrobić zakupy online (często u konkurencyjnej firmy). Świat idzie jednak do przodu i sklepy, które nie zadbają o otworzenie swojej „wirtualnej filii” muszą jakoś ścierpieć tego typu zachowanie.
W powyższym przypadku problem doboru rozmiaru obuwia kupowanego przez internet, właściwie nie istnieje. Wszystko przecież przymierzymy i doskonale wiemy jaki rozmiar będzie dla nas odpowiedni.
Gorzej jeśli konkretnego modelu nie ma w okolicznych sklepach, nie chce nam się do nich jechać, czy nawet nie przepadamy za irytowaniem zaprzyjaźnionego sprzedawcy w obuwniczym. W takiej sytuacji trzeba posłużyć się innymi trikami.
Najprostszym sposobem, chociaż uprzedzam – nie zawsze skutecznym, będzie porównanie wymarzonego modelu z innym od tego samego producenta. Tu jednak może pojawić się pewien zgrzyt, bowiem niektóre marki nie mają jednolitej rozmiarówki we wszystkich przypadkach. Można się tu nieźle naciąć, chociaż takie sytuacje nie zdarzają się szczególnie często.
Jeśli nadal zastanawiacie się jak zmierzyć rozmiar buta to polecam stary i sprawdzony sposób polegający na dokładnym wymierzeniu długości stopy i porównaniu otrzymanej wartości z tabelą rozmiarów publikowaną przez producentów lub sprzedawców.
Robi się to w ten sposób, że staje się bosą stopą na kartce papieru i starannie odrysowuje się jej kontur. Następnie należy zmierzyć długość narysowanej stopy od największego palca do pięty. Pozostaje już tylko sprawdzenie tabeli rozmiarów i wybranie odpowiedniego numeru obuwia. Uwaga, w przypadku zakupu butów zimowych dobrze jest doliczyć jakiś zapas na grubsze skarpetki, ponieważ jeśli tego nie zrobimy buty będą nas cisnąć.
Jednak najlepszym, według mnie sposobem, na dobranie wygodnych butów jest znalezienie takiego sklepu internetowego, który umożliwia sowim klientom darmowy zwrot i wymianę.
W tym przypadku możemy zamówić do domu kilka rozmiarów interesującego nas modelu i na spokojnie zastanowić się, który będzie dla nas odpowiedni. Jeśli zdecydujecie się na ten sposób to musicie pamiętać o kilku, bardzo ważnych zasadach.
Po pierwsze zapoznajcie się z polityką zwrotów i wymian danego sklepu, żeby nie przeoczyć terminu w jakim można tej czynności dokonać. Zazwyczaj jest to 14 dni (prawo nie pozwala na krótsze terminy), ale może się zdarzyć, że sprzedawca pozwala na nieco dłuższe przetrzymanie swojego towaru. Często spotykane są terminy miesięczne.
Po drugie: buty przymierzajcie zawsze na czyste stopy i dodatkowo w skarpetkach. Jest to chyba oczywiste ze względów higienicznych.
Po trzecie: pod żadnym pozorem nie wychodźcie w tym obuwiu na zewnątrz, chyba że zdecydowaliście się już na ich kupno. Buty, które będą nosiły ślady użytkowania inne niż przymierzanie prawdopodobnie nie zostaną przyjęte z powrotem.
Zatem udanych zakupów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here