Opublikowano: 10 maja 2013 o 06:34

Co słychać u innych? Odpoczynek i podróże.

news

Nie jestem bardzo aktywną użytkowniczką blogosfery. Mam jednak kilka blogów które śledzę z dużym zainteresowaniem. Pomyślałam , że skoro mnie interesują, to może i Wam się przydadzą. Będę raz na jakiś czas robić takie “wrzutki”, z krótką recenzją tych postów, które do mnie najbardziej przemówiły. Tym samym Wy zaoszczędzicie trochę czasu – wszystkie inspirujące rzeczy będą w jednym miejscu :-).

Tekst “kolegi po fachu”, który prowadzi bloga Przedsięweź. Sama forma to nie do końca mój klimat – trochę przeładowany retorycznie. Ale podczytuję Karolaregularnie – ma ciekawe obserwacje. Ten post akurat dotyczy odpoczynku i tego, jak potrafimy go skutecznie marnować. Pozytywnie nastrajający tekst o tym, jak najlepiej przeżyć wolną niedzielę i – co najważniejsze – co zrobić, żeby rzeczywiście była WOLNA.

http://www.przedsiewez.pl/nie-wierze-ze-odpoczywasz/

 

Pierwsze dwa lata swoich studiów doktoranckich spędziłam właściwie w pociągach relacji Gdańsk-Warszawa. Zazwyczaj podróż spędzałam na spaniu albo nadrabianiu zaległości czytelniczych. Ten tekst pokazuje, jak można spędzić podróż robiąc rzeczy ważne, do których niekoniecznie potrafimy się zmobilizować.

W polskich realiach tytuł tego tekstu powinien brzmieć  “10 rzeczy, które można robić w polskim busie jak wysiądzie Internet”.

http://timemanagementninja.com/2012/10/10-things-to-do-on-a-plane-while-disconnected/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+TimeManagementNinja+%28Time+Management+Ninja%29

 

Jeśli często podróżujecie, należycie najpewniej do jednej z dwóch grup: albo jesteście gotowi wieczór przed, na lotnisku (ew. dworcu) zawsze przed czasem albo pakujecie się tuż przed wyjazdem, zapominacie połowy rzeczy i dzwonicie z prośbą, żeby zatrzymali Wam samolot. Jeśli należycie do drugiej grupy i na słowo “podróż” dostajecie gęsiej skórki – przyda się Wam kilka wskazówek jak efektywnie i bez większego wysiłku przygotować się do wyjazdu.

http://timemanagementninja.com/2013/04/how-to-practice-the-zen-of-effortless-travel/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+TimeManagementNinja+%28Time+Management+Ninja%29

 

I na koniec świetny tekst na jednym z moich ulubionych blogów (na pewno nie ostatni, który stamtąd podkradam) – jak podróżować więcej wydając mnie. W dobie kryzysu – bardzo aktualne :-)

http://zenhabits.net/travel-with-less/