Język angielski z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nie wszyscy jednak mają świadomość dlaczego warto zdecydować się na systematyczną naukę wspomnianego języka.
W języku angielskim mówi ponad 2 miliardy ludzi na świecie
Język angielski obecnie uznawany jest za język światowy. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jako rodzimym językiem posługuje się nim ponad 360 milionów ludzi na całym świecie. Oznacza to tym samym. że pod tym względem zajmuje trzecie miejsce na świecie, zaraz po języku chińskim oraz hiszpańskim.
Koniecznie należy zaznaczyć fakt, że w Europie językiem angielskim posługuje się aż 38% mieszkańców na poziomie komunikatywnym. Osoby, które zatem planują nauczyć się jednego języka obcego, powinny postawić właśnie na angielski.
Do 2050 roku ponad połowa ludzi na świecie będzie mówiła w języku angielskim
Warto zdawać sobie sprawę, że obecnie 1/4 ludzi na całym świecie porozumiewa się w języku angielskim. Według różnych statystyk do 2050 roku ponad połowa ludzi na całym świecie będzie komunikowała się w omawianym języku.
Trzeba podkreślić, że taka dominacja językowa była nieznana do tej pory. Według znanego lingwisty John’a McWhorter’a jest bardzo małe prawdopodobieństwo, aby język angielski stał się numerem 1 na świecie.
Język angielski dominuje w biznesie
Nie wszyscy jeszcze wiedzą, że język angielski jest obecnie głównym narzędziem bankowości czy biznesu. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że takie przedsiębiorstwa, jak Yokohama, Siemens, Honda czy Sodexo podjęły decyzję o uznaniu języka angielskiego za język firmy.
Ponadto angielski zdominował także język światowego handlu. Jak wiadomo dopinanie umów powinno być prowadzone w języku, w którym będą posługiwały się wszystkie strony. Nie można również zapomnieć, że język angielski obowiązuje także jeżeli chodzi o kwestie opracowywania poszczególnych definicji czy publikowania teorii.
Język angielski dominuje w rozrywce, kulturze czy sztuce
Można wymienić bardzo dużą liczbę powodów, dlaczego omawiany język angielski jest liderem pod względem komunikacji. Należy do nich zaliczyć przede wszystkim możliwość rozwoju, elastyczność czy podobieństwo do innych języków.
Wystarczy zobaczyć na bezapelacyjne prowadzenie języka angielskiego w przemyśle filmowym, muzycznym.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.