Jak się ubrać na 18astkę?

18astka to dla większości nastolatków pierwsza naprawdę duża impreza taneczna, którą organizują dla swoich znajomych i rodziny. Młodzież rozmaicie urządza swoje 18astki w zależności od otoczenia, miejsca zamieszkania i swoich własnych preferencji. W małych miastach lub wioskach króluje organizowanie 18astek na salach. Impreza wygląda wówczas jak niewielkie wesele, ale różni się tym, że gośćmi są w dużej mierze osoby młode. Nastolatkowie na swoje imprezy wybierają też zdecydowanie częściej DJ, ciężko spotkać osobę, która na 18astce miała teraz orkiestrę. Młode osoby na imprezach 18astkowych mają wielką okazję zintegrować się jeszcze bardziej ze swoją grupą znajomych lub członkowie własnej klasy, z którymi na ten moment niewiele ich łączyło. Są to najczęściej najlepsze weekendowe wyjścia w życiu licealisty, czeka się na nie, a potem bardzo miło wspomina przez długi czas. Nastolatkowie mają okazje potańczyć ze sobą, powygłupiać się i wyszaleć. W końcu młodość to nie tylko nauka i przygotowania do egzaminu maturalnego, ale także zabawa i wspólne spędzanie czasu z rówieśnikami. Oczywiście warto jednak powiedzieć, że na imprezach 18astkowych pojawia się bardzo często alkohol i dlatego tego typu okazje są pierwszym spotkaniem wielu osób z wysokoprocentowymi napojami. W tym momencie należy powiedzieć, że każdy nastolatek ma już swój rozum i sam musi wyczuć granicę, której przekroczyć w piciu alkoholu nie powinien. Na 18astkach jednak rzadko zdarza się tak, żeby ktoś całkowicie przegiął – nie dzieje się tak, ponieważ ludzie tańczą i się bawią, cały czas są w ruchu. Zdecydowanie bardziej alkohol uderza do głowy, kiedy towarzystwo nie odchodzi od stołu i cały czas pije.

Oprócz wynajmowania sal nastolatkowie, zwłaszcza z dużym miast, stawiają na kluby. Wykupują wówczas dla swoich gości określoną ilość alkoholu i wejściówki i wszyscy razem się bawią. Taka forma spędzania 18astek nie jest raczej mile widziana przez osoby spoza dużych miast, ale ci, którzy w nich mieszkają często inaczej nie wyobrażają sobie dobrej zabawy. Niektórzy nastolatkowie, którzy nie lubią dużych zbiorowisk i chcą zaprosić tylko niewielką grupę zaufanych znajomych organizują także domówki. Wymaga to oczywiście zgody rodziców, a nierzadko sąsiadów, ale także może być dobrym sposobem na celebrację wejście w pełnoletność. Nie każdy bowiem może pozwolić sobie na organizację dużej imprezy na sali.

Zawsze pojawia się jednak problem jak sie ubrac na 18 urodziny. Dziewczyny mają stosunkowo prościej – zazwyczaj stroją się one w sukienkę oraz buty na wysokim obcasie, aby wyglądać pięknie i kusząco. 18astki są bowiem dobrą okazją do pokazania się swoim rówieśnikom z ładniejszej strony aniżeli na lekcjach w szkole. Chłopacy mają ciężej – najczęściej jednak wybierają obuwie sportowe, eleganckie, aczkolwiek nie garniturowe spodnie oraz koszulę. Nie musi być ona biała – często zupełnie wystarczy niebieska lub nawet wzorzysta – to już zależy od indywidualnego stylu każdego chłopaka znajdującego się na imprezie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here