Opublikowano: 26 kwietnia 2015 o 21:23

Jak wychować faceta? – tylko sprawdzone sposoby

man

Moje Panie.
Wszystkie dobrze wiemy, że facet w domu, to właściwie kolejne dziecko. I jako taki, potrzebuje być wychowywany. Najlepiej silną ręką, bo inaczej się rozbisurmani, wejdzie na głowę i nie będzie z niego żadnego pożytku.

Proponuję Wam dziś najlepsze techniki wychowawcze. 13 sposobów sprawdzonych przez tysiące kobiet w Polsce.

1. Nigdy mu nie mów, że jest dla Ciebie ważny. Inaczej spocznie na laurach i przestanie się starać. Cały czas musi mieć poczucie, że nie zasługuje w pełni na Twoje uczucia. Bo nie zasługuje, prawda?

2. Nie chwal. Nigdy. Za nic. Nawet, jeśli weźmie na siebie 100% prac domowych i będzie je wykonywał nienagannie. Powinien wiedzieć, że to jego pieprzony obowiązek i nikt nie będzie mu za to dziękował. Jak chce zostać zauważony, to niech idzie do Idola.

3. Samo niechwalenie nie wystarczy. Musisz mu też cały czas pokazywać, co robi źle. Szczególną uwagę zwróć na sposób, w jaki jeździ samochodem. Beznadziejny z niego kierowca. Nie to, co Ty.

4. Nieustannie porównuj go do innych facetów. Oni lepiej wyglądają, są lepiej wychowani (pewnie ich kobiety znają jakieś sekretne triki), lepiej zajmują się dziećmi. Zarabiają więcej. Pokazuj mu, ile jeszcze brakuje mu do ideału. Niechby on jednak spróbował Cię porównać – nie daj się. Zrób awanturę i każ mu się spakować i iść do tamtej, skoro ona taka dobra.

Stay Away!
Emyan / Foter / CC BY-NC-ND

5. Jeśli zrobi wobec Ciebie jakiś romantyczny gest: kupi kwiaty bez okazji, zabierze na kolację – roześmiej mu się w twarz i powiedz, że takie bzdety to nie dla Ciebie. Ma do czynienia z silną, dojrzałą kobietą i żadne tam pierdoły nie będą Ci mydlić oczu. Jeśli jednak nie okazuje Ci czułości, nie kupuje kwiatów i nie zabiera na randki, głośno i często narzekaj, że między Wami się psuje i nie ma “chemii”.

6. Nie wysłuchuj jego narzekania. Ma problemy w pracy – trudno, niech sobie poradzi sam (zawsze możesz dodać krzepiące: “A co myślałeś? Życie nie je bajka, życie je bitwa.”). Jest już dużym chłopcem. Za to – umówmy się – Twojego narzekania powinien słuchać. Zresztą, Ty wcale nie narzekasz. Po prostu masz w życiu wiele problemów i po to masz faceta, żeby mu o nich opowiadać. Nie podoba się? Niech zmieni lokal.

7. Wszelkie jego wyjścia powinny być konsultowane i akceptowane przez Ciebie. Musisz wiedzieć: z kim wychodzi, dokąd idzie i o której wróci. Jeśli wróci później niż zapowiadał – rób mu karczemną awanturę. Dyscyplina w domu musi być. Jeśli Ty gdzieś wychodzisz – nie musisz się tłumaczyć. Jesteś już przecież dorosła i nikt Ci nie będzie mówił co masz robić. Za to powinnaś wymagać, żeby odebrał Cię w nocy z imprezy. No jak to? Przecież nie będziesz sama się po nocy szwendać.

8. Karczemna awantura, to Twój największy sprzymierzeniec. Rób ją za każdym razem, kiedy coś Ci się nie podoba. Tylko rób to porządnie: zaczynasz od krzyków, przechodzisz do histerycznego płaczu, następnie rzucasz naczyniami, potem zrywasz z ręki obrączkę/pierścionek zaręczynowy krzycząc:”Chcę rozwodu!” ew.: “Masz się natychmiast wyprowadzić!”. W wersji hard – wyrzucasz jego rzeczy przez okno/balkon. Zacznij od ubrań, następnie przejdź do sprzętu elektronicznego. Jak często możesz to robić? Tak często, jak chcesz. Ale niech on tylko na Ciebie głos podniesie, choleryk jeden. Trzaśnij drzwiami i jedź do mamy. Nikt nie będzie się na Tobie wyżywał.

Leave me alone!
patries71 / Foter / CC BY-NC-ND

9. Niezależnie od tego, co złego dzieje się w Twoim życiu – to na pewno jego wina. Przypominaj mu o tym. I broń Boże nie bierz odpowiedzialności za nic, co dzieje się u niego. Każdy odpowiada za siebie.

10. Twoja racja jest najtwojsza. W związku z tym wolny czas spędzacie tak jak chcesz Ty. To w końcu Ty jesteś dorosła w tym związku, więc wiesz lepiej. To samo dotyczy urlopów. Jego sugestii możesz ewentualnie wysłuchać- jeśli akurat jesteś w dobrym humorze. Ale nie bierz ich pod uwagę.

11. Kiedy jesteście w towarzystwie głośno na niego narzekaj. Niech inni wiedzą, jak ciężko jest wychować taki egzemplarz. I nie zapomnij opowiedzieć kilku wstydliwych dla niego historii. Nic się przecież nie stanie, jeśli inni też się pośmieją. Gdyby spróbował opowiedzieć coś o sobie – patrz punkt 7. Najlepiej przy świadkach.

12. Drwij z jego zainteresowań i pasji. Gry planszowe są dziecinne. Sporty są dla prymitywów. No, chyba, że joga. Ale on nie może trenować jogi – jego umysł nie jest w stanie tego ogarnąć. Ale gdyby on napomknął, że to bez sensu oglądać “Na Wspólnej” – ooo ta zniewaga krwi wymaga. Patrz punkt 7.

Pill Bug P1140339s Shoulder Stand
Pen Araneae / Foter / CC BY-NC-ND

13. No i najważniejsze. Już dawno stwierdzono, że najlepiej wychowuje się za pomocą kar i nagród. W tym przypadku sprawa jest prosta: jeśli zachowuje się dobrze – może będzie seks, jeśli zachowuje się źle – na pewno nie będzie seksu.

ps. Kto się przejrzał w tym lustrze? Ręka do góry. Jakkolwiek trudno w to uwierzyć, faceta wychować się nie da. Albo bierzesz z dobrodziejstwem inwentarza albo szukasz lepszego. A tych sposobów nie próbuj. Nigdy i pod żadnym pozorem. Gwarantują 100% skuteczności. Jak uruchomisz wszystkie, na stówę sobie pójdzie.

A teraz, żeby uchronić inne kobiety przed tymi błędami – podziel się tym postem ze światem. Dziękuję. Łączę wyrazy szacunku.