Jak zmienić email na fb?

Jak zmienić email na fb?

Zastanawiasz jak zmienić swój adres e-mail na Facebooku, ponieważ dotychczasowy już nie jest Ci potrzebny? Chcesz zmienić swój e-mail na Facebooku, zastąpić go swoim nowym, drugim, ale po długim szukaniu w ustawianiach nadal nie wiesz jak? Nie jest to wcale takie trudne jak się wydaje i może to tak na prawdę zrobić każda osoba, która posiada swoje konto na Facebooku. Pokażę Tobie krok po kroku, jak przejść przez ustawienia Facebooka, aby móc zmienić podany wcześniej swój stary adres i zastąpić go nowym. A zatem zapraszam do przeczytania artykułu.

Jak zmienić adres e-mail na Facebooku krok po kroku?

Żeby móc zmienić adres e-mail na Facebooku, należy się zalogować na swoje konta i następnie wejść w ustawienia konta. Aby przejść do ustawień, należy kliknąć w ,,Ustawienia konta” w prawym górnym rogu ekranu i wybrać opcję ,,Ustawienia”. Następnie z paska po lewej stronie wybrać opcję, której ustawienia będziesz zmieniać:
– ogólne: edycja podstawowych informacji czyli takich jak swoje imię i nazwisko, adres e-mail lub hasło.
– bezpieczeństwo i logowanie się: zmień hasło i włącz alerty oraz zatwierdzenia w celu utrzymania bezpieczeństwa konta.
– prywatność: określanie, kto może Cię wyszukać i patrzeć na Twoje materiały.
– oś czasu i oznaczanie: czyli określanie, kto może zobaczyć Twoją oś czasu i zarządzać oznaczaniem Twoich zdjęć.
– blokowanie: zarządzanie blokowaniem osób i materiałów.
– język: wybór języka, w którym chcesz korzystać z Facebooka.
– rozpoznawanie twarzy: włącz lub wyłącz rozpoznawanie twarzy.
2. My wybieramy tutaj kategorię „Ogólne”. Następnie szukamy i znajdujemy wiersz o nazwie „Adres e-mail” i klikamy w opcję „Edytuj” i umieszczony po prawej stronie.
3. Wiersz zaczyna się rozwijać i pojawia się też kilka dodatkowych pól, a także opcja „Dodaj inny adres e-mail”. Klikamy więc w niego, a następnie w polu, które się nam pojawi, wpisujemy nasz nowy adres e-mail.
4. Po zapisaniu zmian powinien pokazać się nam komunikat informujący nas o tym, że na nowo wpisany adres została wysłana prośba o potwierdzenie go na swojej poczcie, na której znajduje się nowy adres e-mail. Teraz należy więc wejść w swoją skrzynkę pocztową i potwierdzić poprawność wpisanego adresu e-mail poprzez kliknięcie w przesłany link, który został wysłany przez Facebooka i przekieruje on nas z powrotem do ustawień i w polu „Podstawowy adres e-mail”, oprócz naszego starego adresu – pojawi się dodany przez nas nowy adres e-mail.
5. Za pomocą checkboxa wybieramy nowo dodany adres e-mail jako adres domyślny również raz jeszcze zapisujemy wykonane przez nas zmiany i po odświeżeniu się strony, przy naszym starym adresie e-mail pojawi się możliwość usunięcia go z bazy danych. Jeżeli jest on nieaktualny, powinniśmy go usunąć. Jeśli jednak go nie usuniemy, to będziemy mogli się logować do swojego konta na Facebooku za pomocą dwóch adresów e-mail.
6. I to cały przebieg jak zmienić email na fb. Teraz już możemy się logować do Facebooka za pomocą nowego adresu e-mail.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here