Liposukcja

Tkanka tłuszczowa odkłada się niezwykle szybko. Wystarczy na chwilę stracić czujność, by zauważyć na brzuchu, boczkach i udach niepokojące fałdy tłuszczu. Jest jednak skuteczny sposób walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Co trzeba wiedzieć o liposukcji?

Podstępna tkanka tłuszczowa

Liposukcja Katowice to zabieg, który skupia się na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej w określonych miejscach. Nie jest to sposób na zniwelowanie nadmiernej tkanki tłuszczowej na całym ciele lecz w wybranych miejscach. Medycyna estetyczna Śląsk to sposób na zniwelowanie nieestetycznych elementów figury.

Tkanka tłuszczowa lubi gromadzić się w takich miejscach jak brzuch, biodra, czy pośladki. Strategicznym miejscem jest również wewnętrzna i zewnętrzna strona ud. Zdarza się, że ramiona, podbródek, a nawet okolice kolan są miejscami, w których zostaje przeprowadzony zabieg liposukcji Katowice.

Jak wygląda zabieg liposukcji?

Klinika medycyny estetycznej Katowice przed przeprowadzeniem zabiegu liposukcji musi najpierw pacjenta przygotować. Na ciele zostaje narysowana mapa, która pokazuje, w których miejscach zostanie odessany nadmiar tkanki tłuszczowej.

Liposukcja Katowice polega na nacięciu skóry w mało widocznym miejscu, przez otwór lekarz wprowadza tępo zakończoną igłę – rurkę, która podłączona jest do urządzenia odsysającego przypominającego odkurzacz. Czynność zostaje powtórzona kilkakrotnie w zależności od potrzeby we wszystkich miejscach wytypowanych przez lekarza do zabiegu liposukcji Katowice.

Zabieg trwa od pół godziny do dwóch w zależności od ilości miejsc, które należy poprawić. Klinika medycyny estetycznej Katowice zabieg wykonuje w znieczuleniu miejscowym lub w pełnej narkozie. Następnie pacjent musi przez dobę bądź dwie pozostać w klinice medycyny estetycznej Katowice, by można było skontrolować stan pacjenta po zabiegu.

Zabieg liposukcji Katowice może przywrócić pacjentowi upragnioną sylwetkę, warto jednak wiedzieć, że nie jest to trwały efekt. Chcąc utrzymać zadowalające efekty należy kontrolować ilość spożywanych kalorii, a jednocześnie wprowadzić ruch do codziennych rytuałów. Zaniedbanie tych zasad może doprowadzić do nawrotu tkanki tłuszczowej. Trzymając się ściśle wytycznych piękną sylwetkę można zachować na długie lata, a medycyna estetyczna śląsk to pierwszy krok, by zawalczyć o wymarzony wygląd i dobre samopoczucie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here