Malediwy

Malediwy to jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi. Osoby, które spędziły tam choćby jeden dzień, pragną pozostać na tych rajskich wysepkach już na zawsze. Nie dziwmy się w takim razie, że wiele osób wybiera właśnie ten kierunek na wakacyjny wypoczynek. Jeśli szukamy przepięknych plaż, palm i widoków zapierających dech w piersi – to miejsce jest po prostu dla nas idealne. Nie trzeba chyba nikogo namawiać do odwiedzenia tego cudownego miejsca – tysiące zdjęć wstawianych przez turystów na portale społecznościowe mówią same za siebie – to miejsce to prawdziwy raj na ziemi.

Kilka informacji praktycznych

Malediwy z biurem podróży to świetny wybór dla turystów, którzy chcą mieć spokojną głowę przez cały wyjazd. Lot obejmuje zazwyczaj przesiadkę w Dubaju, a cała podróż trwa tak naprawdę kilkanaście godzin. Biuro podróży zorganizuje to w sposób jak najbardziej dogodny dla swojego klienta. Pamiętać trzeba, że pory roku na Malediwach występują zupełnie odwrotnie niż w Polsce. Dlatego też warto wybrać się do tego raju zimą, kiedy unikniemy pory deszczowej. Oczywiście na Malediwach temperatura 30 stopni Celsjusza trwa tak naprawdę przez cały rok, ale zdecydowanie wygodniej jest zwiedzać to miejsce w porze suchej. O wizę turyści nie muszą się martwić, ponieważ jest ona bezpłatna i każdy bez problemu otrzymuje ją na lotnisku. Turystów nie obowiązują również żadne szczepienia, jednak warto zgłosić się do lekarza i spytać się, czy jakiegoś nie zaleca w naszym przypadku. Po dokonaniu niezbędnych formalności można już cieszyć się wiecznie zielonym i żywym rajem na ziemi.

Czego możemy spodziewać się na Malediwach?

Malediwy z lotu ptaka wyglądają po prostu bajecznie. Zdjęcia, które przedstawiają przebywających tam turystów, są tak kolorowe i pełne życia, że każdy przez chwilę marzy, by znaleźć się właśnie tam. Malediwy znajdują się nad Oceanem Indyjskim i są archipelagiem mniejszych i większych wysp. W tym kraju znajdziemy przede wszystkim najpiękniejsze na świecie plaże oraz białe laguny, na które można by się wpatrywać całymi godzinami. Malediwy to również idealny kierunek dla urlopowiczów kochających nurkowanie. Rafy koralowe na Malediwach są przepiękne. Przejrzystość wód Oceanu Indyjskiego zachwyca nawet najbardziej wymagających nurków. Podwodne jaskinie i niezliczone koralowce urzekają szeroką gamą kolorów. Poznamy tutaj dziesiątki różnych gatunków zwierząt. Flora również prezentuje się cudownie i zadziwia swoją różnorodnością. Wystarczy zaopatrzyć się w maskę i rurkę do nurkowania i ten wspaniały podwodny świat stoi przed nami otworem.

Śpieszmy się zwiedzać, bo raj jest zagrożony

Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości, czy warto wybrać się na Malediwy, być może przekona go fakt, że może to być jedyna taka okazja w jego życiu. Malediwy określa się stwierdzeniem „raju zagrożonego”. Wyspy tego archipelagu nazywa się położonymi poniżej poziomu morza. Efekt cieplarniany cały czas postępuje, co może mieć dramatyczne konsekwencje dla tego pięknego zakątku świata. Poziom wód się podwyższa, więc Malediwy mogą zostać po prostu zatopione. Naukowcy twierdzą, że już za 20 lat żadna wycieczka na Malediwy nie będzie możliwa. Na szczęście Malediwy z biurem podróży to nadal świetna oferta wakacyjna. Dlatego nie ma sensu zwlekać. Na Malediwy warto wybrać się jak najszybciej. Później pozostaną już tylko opowieści dla wnuków z wakacji w kraju, którego nie ma już na powierzchni ziemi.

Plaże są nie tylko piękne, one są wprost magiczne!

Białe plaże i ocean charakteryzujący się najpiękniejszymi odcieniami błękitu, jakie widział świat to rzeczy, które chyba każdy ma w głowie myśląc o Malediwach. Ale czy każdy wie, że Malediwy to również magiczne plaże? Być może nie znajdziemy tam żadnej czarodziejki, ale jest taka wyspa o nazwie Mudhghoo, na której spadło tysiąc gwiazd. A przynajmniej takie właśnie wrażenie otrzymamy. Za dnia plaża na wyspie Mudhghoo nie wygląda na nadzwyczajną, ale to, co dzieje się po zmroku zapiera dech w piersi. Brzeg plaży świeci się na niebiesko, jak gdyby anioł posypał ją magicznym proszkiem. Dzieje się tak za sprawą mikroskopijnych organizmów roślinnych, które właśnie tę wyspę sobie upodobały. Zjawisko to jest fotografowane przez turystów z całego świata. Będąc na Malediwach, nie można przejść obok niego obojętnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here