Piece ogrodowe do pizzy - na jakie paliwa postawić

Inwestując w nowe piece ogrodowe do pizzy warto poważnie zastanowić się nad tym na jaki rodzaj paliwa warto postawić. Wszystkie dostępne na rynku rozwiązania mają oczywiście nie tylko same zalety, ale również kilka wad o których należy zawsze pamiętać.

Jakie paliwa drzewne wybrać?

Jeżeli chodzi o piece ogrodowe do pizzy do najpopularniejszym rozwiązaniem jest oczywiście węgiel drzewny. W tradycyjnych piecach do pieczenia najlepiej nadaje się węgiel dłuższy, a nie węgiel grillowy. Dobry węgiel najłatwiej rozpoznać po tym, że z trzaskiem się łamie. Jeżeli chodzi o samą wilgotność, to warto postawić na dość suchy węgiel o wilgotności ok. 10%.

Jeżeli często piecze się pizze to warto postawić na węgiel w większych workach (np. 10kg). Do pizzy doskonale nadaje się węgiel z jesionu, grabu albo brzozy. Nieco gorszymi parametrami może pochwalić się węgiel drzewny z dębu. Rozglądać należy się wyłącznie za dość suchym drewnem z twardych gatunków drzew. W Polsce cenione jest drewno bukowe i wszelkie drzewa owocowe.

Aby szybko rozgrzać piec do pizzy warto skorzystać z pomocy brykietów drzewnych, które są bardziej suche od drewna i lepiej zagęszczone. Ważne jest to, aby brykiet nie posiadał w swoim składzie żadnych domieszek z drzew iglastych.

Profesjonalne piece dla wymagających

W profesjonalnych piecach ogrodowych do pizzy bardzo często można znaleźć specjalne palniki na pelety, które montowane są bezpośrednio pod podłogą. Palniki tego typu umożliwiają zautomatyzowanie spalania i ustabilizowanie odpowiedniej wysokości temperatury.

Dobre piece ogrodowe do pizzy w podłodze (najlepiej tylnej części) powinny zawierać specjalny otwór, który umożliwi ogrzewanie całego wnętrza. Aby w 100% wykorzystać cały aromat drewna warto postawić na odpowiedni pelet.

Zwykłe elektryczne piece do pizzy

W ogrodzie doskonale sprawdzi się również zwykły piec elektryczny do pizzy. Pamiętać należy jednak o tym, że piece tego typu trzeba oczywiście podłączyć do gniazdka elektrycznego, dlatego też przydać może się odpowiedni przedłużacz.

Piece elektryczne mają zaprogramowany termostat oraz wyłącznik czasowy, dzięki czemu każda osoba będzie mogła upiec swoją ulubioną pizzę. Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na mocniejsze piece elektryczne o mocy przynajmniej 1000 W.

Ogrodowe piece do pizzy dostępne są w ofercie Lofra.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here