Przeszczep włosów na łysienie – czym jest transplantacja włosów

Problemy z nadmiernym wypadaniem włosów mogą być powodem do gorszego samopoczucia. Istnieją jednak metody, aby przywrócić włosom estetyczny wygląd. Sprawdzona recepta na łysienie to przeszczep włosów!

Czym jest transplantacja włosów?

Transplantacja włosów, inaczej przeczep włosów, to zabieg zaliczany do kategorii chirurgii plastycznej, którego celem jest przeniesienie mieszków włosowych w miejsce, gdzie dochodzi do łysienia.

Przeszczep włosów jest rodzajem autoprzeszczepu, ponieważ dochodzi wtedy do pobrania mieszków włosowych od samego pacjenta. Mieszki pobierane są tak zwanego miejsca biorczego, którym może być tylny lub boczny obszar głowy bądź inne miejsca na ciele.

Efekt nie jest widoczny jednak natychmiast po zabiegu – na pełne rezultaty należy poczekać nawet ponad rok, gdy mieszki odpowiednio się zagnieżdżą, a potem spowodują wyrastanie włosów. Zabieg jest jednak bardzo skuteczny – jego efektywność szacuje się nawet na 96 proc.!

Metody przeszczepu włosów

Kliniki specjalizująca się w prezentowanym zabiegu oferują pacjentom różne metody przeszczepu włosów, które różnią się pomiędzy sobą swoim przebiegiem i skutecznością.

Rodzaje metod przeszczepu włosów:
– przeszczep włosów FUT (follicular unit transplantation) albo STRIP – te metody przeszczepu włosów polegają na pobraniu całego paska owłosionej skóry głowy i przeszczepieniu go po rozdzieleniu na mniejsze elementy w pożądane miejsce, jest szybki, ale pozostawia po sobie widoczne blizny,
– przeszczep włosów FUE (follicular unit extraction) – przeszczep włosów metodą fue polega na przeszczepianiu poszczególnych zespołów mieszków włosowych – nawet do kilku tysięcy podczas jednego zabiegu, przeszczep włosów FUE trwa dłużej, ale daje lepsze efekty bez widocznych blizn,
– przeszczep włosów BHT (body hair transplantation) – w tym przypadku transplantacja polega na pobraniu włosów z innych partii niż głowa, na przykład z klatki piersiowych, pach czy brody, metoda często uznawana za przeszczep włosów metodą FUE.

Dobór odpowiedniej metody przeszczepu włosów pozwala na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów. Aktualnie największym zainteresowaniem cieszy się metoda FUE, która pomimo swojej czasochłonności i wysokiego stopnia skomplikowania pozwala pacjentom na uzyskanie najlepszych rezultatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here