Społeczność łowiecka wymienia się anonsami

Łowiectwo jest wielowiekową tradycją na polskich ziemiach. Już od pradawnych czasów było to zajęcie, którym parali się dziadowie i pradziadowie. Oczywiści wówczas był to jeden ze sposobów na zdobycie pożywienia. Z czasem jednakże zaczęło tracić tego typu znaczenie, stając się rodzajem rozrywki królów i elit. W kolejnych wiekach zaczęło tracić swój walor elitarności na rzecz charakteru pasji, czy też – mówiąc bardziej międzynarodowo – hobby.

Zajęcie, które wymaga wielu wyrzeczeń

Oczywiście aby zostać myśliwym nie wystarczy kochać wypraw do lasu. Zostanie łowcą z prawdziwego zdarzenia, należącym do Koła Łowieckiego obwarowane jest wieloma formalnościami, a także wymaga posiadania odpowiednich rekomendacji innych myśliwych, charakteryzowania się stabilną psychiką, czy też nabycia niezbędnego ekwipunku, w tym broni.

Pomijając wymogi formalne niezwykle istotnym elementem drogi do zostania myśliwym jest skompletowanie wymaganego ekwipunku. Każdy portal łowiecki pozwala na zapoznanie się z elementami takiego wyposażenia, wśród którego rzecz jasna prym wiedzie broń, a także strój myśliwski.

Hobby, które kosztuje

I tutaj dochodzimy do kluczowej kwestii – zakup wyposażenia myśliwskiego to bardzo poważny wydatek finansowy. Szczególnie jeśli świeżo upieczony myśliwy chce się zaopatrzyć w elementy nowe. Dodajmy – dla statystycznej poprawności – że na taki krok decyduje się niewielka część osób wchodzących do braci łowieckiej.

O wiele bardziej popularne jest bowiem nabywanie broni i ekwipunku z tzw. drugiej ręki. Pomiędzy myśliwymi od wielu lat funkcjonował nieformalny rynek myśliwskiego rynsztunku. Wiadomości o oferowanych tą drogą w sprzedaży elementach rozchodziły się pośród myśliwych drogą „poczty pantoflowej”, czy też koleżeńskiego polecania. Sytuacja nieco się zmieniła wraz z nastaniem doby internetu.

Myślistwo w sieci

Wraz z upowszechnieniem się dostępu do internetu jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się strony poświęcone tematyce myślistwa. Praktycznie w każdym regionie Polski zaczął funkcjonować lokalny portal łowiecki, a przy niejednym z nich jednocześnie pojawiał się myśliwski portal ogłoszeniowy.

Dzięki temu czasy „szeptanej” sprzedaży rynsztunku łowieckiego odeszły w niepamięć, na rzecz zagregowania w jednym miejscu ogłoszeń od wielu myśliwych. Myśliwski portal ogłoszeniowy jest więc formą okna wystawienniczego myśliwych, chcących zbyć część posiadanego wyposażenia. W znacznym stopniu ułatwia to nowym myśliwym kompletowanie niezbędnego wyposażenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here