Szungit – naturalny sposób na czystą wodę?

0
1004

Czysta woda w kranie to coraz rzadszy przywilej. Znaczna część ujęć wody zanieczyszczona jest metalami ciężkimi, pozostałościami po nawozach i opryskach rolniczych, chlorem bakteriami czy pasożytami. Z tego względu dostęp do czystej wody stał się przywilejem, na który coraz mniej osób może sobie pozwolić. Na szczęście, natura wyposażyła nas w rozwiązania pozwalające na usunięcie niechcianej zawartości z wody. Jednym z nich jest szungit. Poznajcie cudowny rosyjski minerał.

Co to jest szungit?

Ten niezwykle ciekawy minerał pochodzi z Rosji, gdzie jest pozyskiwany na masową skalę. Jest wyjątkową formą węgla – fulerenem, który nie tylko jest bardzo czysty (nawet 99% składu stanowi C), a jego aktywne i pozytywne działanie na organizm ludzki jest poznany i opisany już od wieków. Z tego względu do dzisiaj stanowi bardzo chętnie wykorzystywany składnik leków, preparatów medycznych i kosmetyków.

Działanie szungitu

Niestandardowa struktura szungitu implikuje również wyjątkowe cechy – jest on m.in. bardzo silnym antyoksydantem, wykorzystywanym w terapiach antynowotworowych. Nazywany jest również minerałem młodości, ponieważ łagodzi przebieg wielu chorób i dolegliwości i poprawia stan skóry, nadając jej młodzieńczego wyglądu. Wzmacnia układ odpornościowy i wydobywa z organizmu ukryte pokłady energii.

Cała magia związana ze stosowaniem szungitu rozpoczyna się, gdy połączymy go z wodą. Jeśli ta przepłynie przez wyposażony w szungit filtr węglowy, to zyska nowe właściwości, m.in. tonizujący wpływ na skórę, będzie pomagać w walce z ranami, łuszczącą się skórą i sprzyja redukcji obrzęków. Świetnie działa na włosy, zapobiegając ich wypadaniu i wzmacniając ich cebulki.

Przepuszczenie wody przez filtr zawierający szungit wyczyści ją z większości zanieczyszczeń – jest on bowiem w stanie usunąć do 95% zanieczyszczeń z wody, wpływając również bardzo pozytywnie na jej smak. Ważniejsze jest jednak to, czego nie widać – tak przygotowana woda będzie wolna od niemal wszystkich chemikaliów, metali ciężkich, zanieczyszczeń chemicznych, biologicznych, wirusów, bakterii i grzybów. Przygotowana w ten sposób woda jest świetną bazą do przygotowywania mieszanek leczniczych, picia (zarówno w formie surowej, jak i przegotowanej) i do pielęgnacji skóry.

Skąd go wziąć?

Szungit jest wydobywany na przemysłową skalę jedynie w jednym miejscu na Ziemi – w regionie Karelii w Rosji. W naszym kraju etnobazar to jeden z niewielu oferujących szungit sklep, w którym można go nabyć w różnych formach. Czy warto go wypróbować? Zdecydowanie tak, bowiem tylko tak można przekonać się o jego właściwościach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here