Wkładki laktacyjne

0
1697

Kiedy na świat przychodzi dziecko zmienia się całe Twoje życie. Zostajesz mamą i jesteś odpowiedzialna za maleńką istotkę w Twoich ramionach. Dlatego właśnie w tym momencie warto zwrócić szczególną uwagę na to jakich produktów i akcesoriów używamy na co dzień.

Karmienie piersią może być eko

Karmienie piersią to najlepszy możliwy sposób żywienia niemowląt. WHO zaleca karmienie wyłącznie piersią do ukończenia przez dziecko szóstego miesiąca życia. Nie ma natomiast żadnej granicy, kiedy trzeba karmienie piersią przerwać. Zależy to tylko od mamy i jej dziecka. Jeśli chcecie, możecie karmić rok, dwa, nawet trzy lata. Dobroczynny wpływ naturalnego karmienia jest nie do przecenienia.

Naturalne karmienie jest także ekologiczne! Nie wymaga używania plastikowych butelek, ciągłego ich mycia i wyparzania. Po za tym mleko modyfikowane, sprzedawane również w plastikowych lub kartonowych opakowaniach, całkiem sporo kosztuje.

Wkładka laktacyjna

Źródło zdjęcia: https://rodzinaeko.pl/

Po za wspaniałym doświadczeniem bliskości z nowo narodzonym dzieckiem, karmienie piersią niesie ze sobą kilka uciążliwych problemów. Jednym z nich jest nadmierny wypływ mleka w pierwszym stadium laktacji. Oznacza to, że w trakcie karmienia jedną piersią mleko samo wypływa z drugiej. Po za tym dzieje się to też samoczynnie pomiędzy karmieniami. Dlatego wkładki laktacyjne należą do niezbędnika karmiącej mamy. Nie tylko zabezpieczają ubrania przed zabrudzeniem  ale także chronią delikatną skórę piersi.

Po porodzie może się zdarzyć, że wkładki będzie trzeba wymieniać nawet co kilka godzin. Wyobraź sobie ile takich wkładek możesz wyrzucić przez pół roku karmienia? A w ciągu dwóch lat? Z drugiej strony wkładka ma ciągły kontakt ze skórą piersi. Ważna jest więc jakość i skład wkładek. Również ze względu na zdrowie Twojego dziecka należy używać wkładek dobrej jakości i wykonanych z materiałów bezpiecznych i nietoksycznych!

Wielorazowe wkładki laktacyjne

Doskonałym rozwiązaniem są wkładki laktacyjne wielorazowego użytku. Wielorazowe wkładki zamiast wyrzucać – pierzesz. To proste. Po za tym, jeśli zainwestujesz w produkt naprawdę dobrej jakości, jeden komplet może wystarczyć na cały okres karmienia piersią. Jeśli będziesz przestrzegać zaleceń producenta wkładki zachowają swoje właściwości i będziesz mogła ich używać przy drugim dziecku lub przekazać innej mamie. Ekologiczne wkładki laktacyjne wcale nie są drogie. Co więcej, w ciągu całego okresu karmienia piersią, na jednorazowe wkładki wydasz znacznie więcej!

Rodzaje wkładek laktacyjnych

Na polskim rynku dostępne jest kilka rodzajów takich wkładek. Różnią się przede wszystkim surowcem, z którego są wykonane, kształtem, a nawet kolorystyką czy wzorem.

Wkładki z bawełny organicznej – najbardziej podstawowe i najtańsze. Występują w wielu wariantach kolorystycznych. Można je kupić już za 17 zł.
Wkładki bambusowe – są wykonane z miękkiej bambusowej frotty oraz zazwyczaj z weluru w części wewnętrznej. Są bardzo cienkie i chłonne. Sprzedawane w zestawach po trzy pary kosztują około 40 zł.
Wkładki profilowane – dopasowują się do kształtu piersi, przez co są bardziej wygodne. Zazwyczaj bawełniane. Kosztują około 19 zł.
Wkładki z wełny merynosów – absolutny hit. Są nie tylko bardzo miękkie, ale działają ochronnie na skórę piersi. Dzięki zawartości lanoliny wełna merynosów będzie zawsze świeża. Te wkładki są jednak trochę droższe. Jedna para kosztuje powyżej 50 zł.

Warto mieć pewność, że wybierasz wielorazowe wkładki laktacyjne z czystych, organicznych surowców. Najwyższa jakość jest gwarancją zdrowia, bezpieczeństwa a także komfortu i wygody użytkowania. Macierzyństwo może także może być eko. W końcu to najlepszy sposób aby zadbać o przyszłość naszych dzieci.

Źródło: https://rodzinaeko.pl/wkladki-laktacyjne-wielorazowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here