Wpływ owoców na zdrowie

Rzeczą dosyć powszechnie wiadomą jest to, że w tak zwanej piramidzie zdrowego odżywiania warzywa i owoce zawsze znajdują się u podstaw. Oznacza to, że powinny one stanowić najważniejszy element naszej codziennej diety i warto uwzględnić je w każdym ze spożywanych w ciągu dnia posiłków. Wiele osób uważa jednak, że znacznie lepiej jest skupić się na warzywach, ponieważ owoce charakteryzują się sporą zawartością cukru – fruktozy – co może być przeszkodą w dążeniu do osiągnięcia wymarzonej, szczupłej i wysportowanej sylwetki. Jak zatem włączyć produkty z tej kategorii do jadłospisu, nie narażając się na wystąpienie przykrych konsekwencji?

Dlaczego warto jeść owoce?

Przede wszystkim odpowiedzmy sobie na podstawowe i najważniejsze w kontekście tego tematu pytanie – czy owoce są zdrowe? Oczywiście, że tak! Co więcej, w żadnym wypadku nie powinno się z nich rezygnować. Zawarte w nich witaminy oraz minerały umożliwiają ludzkiemu organizmowi prawidłowe funkcjonowanie i są gwarancją zachowania dobrego zdrowia. Poszczególne gatunki oraz grupy owoców opisywane np. na osrodek-wiedzy.eu  obfitują w różnorodne, odmienne właściwości, dlatego podczas robienia zakupów warto zwracać uwagę na to, które z nich mogą okazać się pomocne w odniesieniu do indywidualnych potrzeb. Zielone korzystnie oddziałują na trawienie, czerwone obniżają cholesterol i zapobiegają starzeniu się, żółte i pomarańczowe polecane są na pojawiające się objawy zmęczenia, a także przy chorobach układu krwionośnego i kostnego, czarne i fioletowe natomiast wspomagają pracę mózgu (pamięć i koncentracja) oraz mają dobroczynny wpływ na układ krążenia.  

Owoce na odchudzanie

Wbrew pozorom, spożywanie owoców zalecane jest podczas stosowania diet odchudzających. Nie da się zaprzeczyć temu, że zawierają one stosunkowo dużo cukru, dzięki temu jednak stanowią doskonałe źródło energii i są wręcz idealnym zamiennikiem sklepowych słodyczy i przekąsek. Mimo to, osoby obawiające się przybrania na wadze mogą wybierać gatunki o niskim indeksie glikemicznym, takie jak jabłka, brzoskwinie, czereśnie czy grejpfruty. O właściwościach wielu innych owoców można przeczytać na https://osrodek-wiedzy.eu/czy-owoce-i-warzywa-sa-naprawde-zdrowe/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here