Wybielanie zębów domowymi sposobami

Piękne zęby są naszą wizytówką. Białe i lśniące sprawiają, że nasz uśmiech staje się piękniejszy. Dużo gorsze wrażenie sprawiają zęby pożółkłe i zaniedbane. Zęby niestety łatwo ulegają przebarwieniom, a nasz codzienny tryb życia, często zawierający codzienną kawę i palenie papierosów, wcale poprawia sytuacji. Jak wybielić zęby domowymi sposobami? Na szczęście istnieje sporo sposobów, by nasze zęby odzyskały biel bez uciekania się do zabiegów stomatologicznych. Te ostatnie warto jednak czasem wziąć pod uwagę, a już na pewno nie unikać wizyt u dentysty, gdyż nie tylko biel zębów jest ważna – ich kondycja też. Pamiętajmy też, że idealna biel zębów, znana z reklam i czasopism, wcale nie jest stanem, do którego powinniśmy dążyć – nie jest naturalna, a jest raczej wynikiem obróbki graficznej, niż faktycznego dbania o zęby.
Więc w jaki sposób poradzić sobie z przebarwieniami zębów, nie wychodząc z domu? Możemy zapobiegać, eliminując lub ograniczając ze swojej diety kawę, herbatę, czerwone wino, jak również przestać palić papierosy.
Pierwszym sposobem, za pomocą którego można usunąć przebarwienia już istniejące, jest stosowanie past wybielających. Ze względu na to, że posiadają w składzie specjalne enzymy i mikrogranulki, są w stanie rozpuszczać osad, a dodatkowe składniki ścierne mechanicznie go usuwać. Za pomocą takiej pasty lekko rozjaśnimy zęby. Nie należy stosować jej dłużej niż dwa miesiące, a także unikać past o wskaźniku ścieralności powyżej 200, by nie uszkodzić szkliwa naszych zębów.
Środkiem wybielającym są również paski zawierające żel z nadtlenkiem wodoru. Takie paski dwa razy dziennie przykleja się do zębów i trzyma na nich około dwudziestu minut. Taka kuracja trwa od dwóch do trzech tygodni, a po niej nasze zęby mogą zostać rozjaśnione o od 2 do 4 tonów. Takie paski nie obejmują również wszystkich zębów, a jedynie przód zgryzu.
A co ze środkami dostępnymi w naszej kuchni czy apteczce? Za pomocą kurkumy, a dokładniej łyżeczki proszku z kurkumy, zmieszanej z łyżką oleju kokosowego i dwiema kroplami olejku miętego, można umyć zęby. Mieszanka wybieli je, a zauważymy to po kilku takich umyciach.
Jeśli posiadamy w domu węgiel aktywny, to również możemy go wykorzystać. Dwie lub trzy kapsułki dodajmy do łyżki oleju kokosowego i użyjmy jako pasty.
Nie tyle wybielająco, co usuwająco, działa soda. Pozbywa się ona osadu z zębów, przez co wydają się jaśniejsze, ale jej nadmierne stosowanie może niszczyć szkliwo i osłabiać zęby.
Jeśli domowe sposoby nie pomagają albo nie jesteśmy zadowoleni z ich efektów, rozważmy metodę profesjonalną. Kosztowniejszą, ale skuteczniejszą metodą jest rozjaśnienie zębów specjalną lampą. Wystarczy co prawda jedno spotkanie w gabinecie zabiegowym, by nasze zęby znacząco pojaśniały, ale jego cena waha się od 700 do aż 3000 złotych. Polega na pokryciu zębów substancją wybielającą oraz naświetleniu ich światłem ze specjalnej lampy. Jest to metoda całkowicie bezbolesna, ale po zabiegu może nastąpić trwająca dzień lub dwa nadwrażliwość zębów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here