Badania prenatalne

Jeśli jesteś w ciąży, z pewnością wiesz jak ważne jest to, aby w jej trakcie dbać zarówno o swoje zdrowie, jak i o zdrowie maluszka, który się w Tobie rozwija. Szczególnie ważna w procesie dbania o zdrowie jest oczywiście dieta, która w trakcie trwania ciąży powinna być jak najlepiej dostosowana do Twojego organizmu. Istnieje wiele produktów, których nie powinna jadać kobieta ciężarna, jednak ograniczeniem ich oraz wprowadzeniem nowych produktów spożywczych absolutnie nie powinnaś zajmować się sama.

Twoją dietą w trakcie ciąży powinien zająć się specjalista, najlepiej gdyby był to doświadczony dietetyk. Oczywiście jeśli nie przejmujesz tego typu pomocy możesz spróbować sama układać swoje jadłospisy jednak mimo wszystko zaleca się konsultacje z lekarzem ginekologiem lub wcześniej wspomnianym dietetykiem. Oprócz podstawowych czynności jak zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna (w miarę rozsądku) bardzo ważną kwestią w dbaniu o zdrowie matki oraz dziecka są badania prenatalne.

Co to są badania prenatalne?

Badania prenatalne polegają – jak sama nazwa wskazuje – na zbadaniu stanu zdrowia dziecka jeszcze przed jego narodzinami. Choć wokół nich narosło wiele mitów warto zaznaczyć że mają one ogromną wartość zarówno dla lekarza jak i dla rodziców, pozwalają bowiem określić to czy dziecko urodzi się zdrowe a także w przodku choroby pozwolą już od urodzenia wprowadzić najlepszą możliwą metodę leczenia. Kolejną kwestią sporną w przypadku tego typu badań jest kwota jaką trzeba za nie zapłacić. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że jedno z pierwszych pytań dotyczących tych zabiegów to badania prenatalne cena, jaką trzeba za nie zapłacić. Odpowiemy więc na najbardziej dręczące Cię pytania.

Badania prenatalne cena

To ile kosztują badania prenatalne w dużej mierze zależy od kliniki bądź też lekarza. Nie da się jasno określić kwoty jaką trzeba przeznaczyć na tego typu badania, przykra wiadomość niestety jest taka, że tego typy usługi często są bardzo drogie (pełne badania prenatalne wykluczające szereg chorób mogą kosztować ponad 2000 zł). Istnieje oczywiście możliwość przeprowadzenia badań prenatalnych na NFZ, jednak refundowane są one tylko gdy istnieje silne podejrzenie że zdrowe matki lub dziecka jest w niebezpieczeństwie. Jak widać zatem pytanie: ile kosztują badania prenatalne wciąż zostaje bez jasnej odpowiedzi.

USG genetyczne cena

Podobnie jak w przypadku u góry, mimo tego, że USG genetyczne cena to dość popularne zapytanie, nie można jasno stwierdzić ile będzie kosztowało USG genetyczne. Jednak można powiedzieć, że tego typu zabieg może wynieść około 200 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here