Henna na włosy - czy jest lepsza, niż tradycyjna farba?

Henna do włosów to zdrowsza alternatywa dla tradycyjnej farby do włosów. Jest wykorzystywana nie tylko do koloryzacji, ale i do odżywienie i wzmocnienia włosów. Jest to uniwersalny i bezpieczny produkt, dzięki któremu możemy zmienić odcień włosów.

Henna do włosów

Henna do włosów jest roślinnym barwnikiem, który jest wytwarzany z pędów i liści lawsonii bezbronnej, w postaci proszku. Liście na początku są gotowane, a następnie suszone. Otrzymany proszek, należy połączyć z wodą i w szybki sposób uzyskujemy naturalny produkt do koloryzacji i pielęgnacji włosów.

Mimo, że henna działa na włosy jak farba, to proces barwienia w jej przypadku jest inny. Do tego posiada również składniki odżywcze, takie jak: witaminy, cynk, błonnik, żelazo, miedź, potas, magnez, kwas linolowy oraz oleinowy.

Wszystkie te składniki sprawiają, henna idealnie pielęgnuje włosy. Do tego dokładnie domyka łuski włosa i chroni je przed działaniem szkodliwym promieni słonecznych.

Przeczytaj też: http://www.estellefashion.pl/dermatoskopia-na-czym-polega-to-badanie/

Jak farbować włosy henną?

Farbowanie włosów henną to idealny sposób na szybką i zdrową odmianę wizerunku. Zmiana koloru to jednak nie jedyna zaleta stosowania henny, dodatkowo uzyskujemy efekt pielęgnacyjny. Henna wypełnia uszkodzenia włosa, nadaje mu objętości i nie zaburza pH skóry głowy.

Farbowanie włosów henną, krok po kroku:

  • na początku, należy zapoznać się z instrukcją, która znajduje się w opakowaniu produktu;
  • kolejnym krokiem jest umycie włosów, za pomocą delikatnego szamponu;
    gdy lekko osuszymy włosy z nadmiaru wody, możemy przejść do rozprowadzenia henny na całej długości włosów. Najlepiej się sprawdzi tutaj grzebień;
  • gdy już mamy nałożoną hennę na włosy, pozostawiamy ją na czas, określony przez producenta;
  • po odmierzonym czasie, dokładnie zmywamy hennę za pomocą letniej wody. Nie należy używać szamponu, podczas tej czynności.

Należy pamiętać, że henny do włosów nie można rozrabiać we wrzątku. Ponieważ uzyskany kolor będzie wtedy mniej intensywny. Kolejna ważna rzecz, to dokładne wymieszanie.

Źródło: https://modanatak.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here