instruktor

Jeżeli jazda jest Twoją pasją, to z pewnością zawód jakim jest instruktor nauki jazdy powinien Cię zainteresować. Dzisiaj nie będziemy jednak mówić jak w nim zostać, ale skupimy się na tym, jak wyglądają zarobki osoby pracującej na takim stanowisku. Oczywiście zarobki uzależnione są od miejsca i formy zatrudnienia. Jeżeli zastanawiasz się nad pracą w takim zawodzie, to powinieneś zwrócić uwagę na z pewnością najistotniejszą kwestię – czyli tą finansową. Okazuje się, że jako instruktor nauki jazdy możesz zarabiać dość zróżnicowane kwoty. Wpływ będą miały na to nie tylko czynni kierunkowe, ale również swoje osobiste predyspozycje zawodowe.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-instruktor-nauki-jazdy-zarobki-instruktora-nauki-jazdy/

Na jakie zarobki może liczyć instruktor nauki jazdy?

Będąc instruktorem tak jak wspomnieliśmy wcześniej możesz liczyć na naprawdę zróżnicowane kwoty. Pamiętaj, że kwoty te są mocno uśredniony. Pod uwagę brany jest region kraju, forma zatrudnienia a także stopień doświadczenia samego instruktora. Niemniej jednak przeciętnie w Polsce i jako instruktor nauki jazdy jesteśmy w stanie zrobić 3135 zł netto. 

Jest to mediana zarobków, która wynika z tego, że zarobki tego typu specjalistów dzielą się na dwie połowy. Jedna połowa dzieli się dodatkowo na dwie ćwiartki, z których wynika że jedni zarabiają kwoty poniżej 2420 zł, druga ćwiartka, czyli pozostałe 25% może liczyć na wynagrodzenie wynoszące powyżej 3475 zł netto. Pod uwagę brane są różne formy zatrudnienia oraz stanowiska. Kwoty podane są w rozliczeniu miesięcznym w kwocie netto.

Gdzie jako instruktor nauki jazdy zarobimy najwięcej?

Nasze zarobki będą zależały przede wszystkim od miejsca pracy. W miastach takich jak Warszawa, Gdańsk, Wrocław i Gliwice możemy zarobić najwięcej. Najlepsze zarobki, czekają instruktorów nauki jazdy w województwie mazowieckim. Tam średnie wynagrodzenie netto instruktora jazdy wynosi około 5000 zł. 

Wynika to oczywiście z zamożności, ale również z wyższych cen znajdujących się w miastach takich jak Warszawa. Na drugim miejscu znajduje się Dolny Śląsk ze swoją średnią wynoszącą 3975 zł netto. Najgorzej jednak zarobimy pracując jako instruktor w województwie warmińsko-mazurskim, ponieważ tam średnio jesteśmy w stanie zarobić 2910 zł. Nieco gorzej wygląda to w województwie świętokrzyskim i podkarpackim, ponieważ tam jako instruktor zarobimy średnio 2830 zł netto.

Zobacz też: http://www.stazmalzenski.pl/psycholog-jak-nim-zostac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here