Jak NIE przechowywać peruk?

0
1171

Konsumenci korzystający z naszych usług niejednokrotnie powracają do nas, aby podziękować nam za doradzenie im peruki naturalnej lub syntetycznej, która to pozwoliła im raz na zawsze zapomnieć o traumie spowodowanej nadmiernym wypadaniem oraz przerzedzaniem się włosów. Niekiedy poza pochwałami otrzymujemy także pytania, jako że klienci pragną wiedzieć, jak odpowiednio konserwować, stylizować oraz przechowywać peruki, aby ich nie uszkodzić a także w maksymalnym stopniu przedłużyć ich żywotność.

W większości przypadków doskonale wiedzą oni, że nieużywany produkt należy powiesić na wieszaku lub zamocować na styropianowej, plastikowej lub drewnianej imitacji głowy ludzkiej, dzięki czemu peruk nie poskręca się, poszczególne pasma nie zaczną się splątywać, ona sama natomiast nie utraci swojego pierwotnego, pięknego wyglądu. O czym jeszcze należy pamiętać, aby nie dopuścić do zniszczenia wyrobu lub pogorszenia jego walorów wizualnych?

Przede wszystkim pamiętać musimy, aby peruki nie przechowywać w miejscu narażonym na niemalże nieprzerwaną ekspozycję na działanie promieni słonecznych, bowiem może to spowodować blaknięcie poszczególnych pasm, a w przypadku produktów powstających na bazie włókien syntetycznych – ich nieodwracalne sczepianie się ze sobą, czemu nie zapobiegnie nawet regularne rozczesywanie przy wykorzystaniu grzebienia lub szczotki.

Wystrzegać się powinniśmy także drugiego ekstremum, a więc przechowywania wyrobu perukarskiego w pomieszczeniu lub na obszarze charakteryzującym się nadmierną wilgotnością, bowiem po kilku tygodniach lub miesiącach takiego składowania odkryć możemy, że cała powierzchnia produktu pokryta jest pleśnią, a więc jej noszenie będzie niewskazane, gdyż może powodować pogłębienie się chorób skóry oraz przyspieszyć wypadnie włosów.

Nawet w sytuacji, gdy podjęliśmy decyzję o noszeniu peruki każdego dnia, warto o nią odpowiednio zadbać, tak aby służyła nam możliwie jak najdłużej. Poza stosowaniem odpowiednich szamponów, odżywek oraz środków pielęgnacyjnych, starajmy się zdejmować produkt na noc przed udaniem się na spoczynek, jako że znacznie ograniczy to ryzyko, że podczas snu peruka nadmiernie się poplącze, skołtuni lub też zmechaci – odwrócenie tego stanu będzie od nas wymagało wielogodzinnych prac stylizacyjnych a w najgorszym wypadku – oddania wyrobu do salonu fryzjerskiego lub zakładu medycyny estetycznej celem jego regeneracji oraz przywrócenia mu satysfakcjonującego stanu. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek dodatkowe wątpliwości lub pragnęliby Państwo zasięgnąć porady naszych ekspertów – zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub bezpośredniego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here