Kombajny HIFU – co warto wiedzieć o sprzęcie pozwalającym na „lifting bez skalpela”?

0
1388

HIFU to technolgia pozwalająca na „lifting bez skalpela”. Brzmi rewelacyjnie, tak też postrzegana jest ten rodzaj technologii w branży medycyny estetycznej – jako rewelacyjny i przełomowy. Początkowo zabiegi przy pomocy HIFU stosowano tylko na twarzy, z czasem jednak wartościowym oddziaływaniem tej technologii można było objąć całe ciało. 

Co warto wiedzieć o metodzie, którą kiedyś wykorzystywano  do opracowywania skutecznych sposobów na walkę z rakiem, po to, by zorientować się, że technologię tą z powodzeniem zastosować można także w medycynie i dermatologii estetycznej? Kiedy warto zdecydować się na skorzystanie z zabiegów kombajnów HIFU? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej. 

Zalety kombajnów HIFU nad innymi metodami poprawiającymi ujędrnienie skóry 

Przełomem, jaki przyniosły ze sobą kombajny HIFU była niewątpliwie możliwość przeprowadzenia zabiegu, który do tej pory należał do medycyny estetycznej (liftingu),  przy użyciu kosmetologii sprzętowej, czyli właśnie kombajnów HIFU. Do momentu powstania tej technologii z liftingiem twarzy (czy całego ciała) nieodłącznie kojarzył się skalpel. Technologia HIFU to zmieniła.

Wskazania do wykorzystania kombajnów HIFU 

Zabieg przy użyciu kombajnów HIFU wskazany jest w przypadkach, kiedy zalecane jest poprawienie napięcia i zagęszczenia skóry. Dobrym powodem na zdecydowanie się na zabieg przy użyciu technologii HIFU mogą być: zwiotczenie podbródka i szyi, tak zwany „podwójny podbródek”, opadające brwi, opadające kąciki ust, zalegająca tkanka tłuszczowa czy chęć ujędrnienia i uelastycznienia skóry ud i/lub pośladków oraz walka z cellulitem.

Jak działa technolgia HIFU?

Kombajny HIFU produkują energię, która zdeponowana na głębokości od 1,5 mm do 3 mm (głębokość dobiera się do problemu pacjenta) przyczynia się do przebudowy struktur kolagenowych, pobudza odnowę skóry, a także wzmacnia jej jędrność i gęstość. Z kolei energia, która wnika na głębokość do 4 mm pozwala już na uzyskanie efektu liftingu twarzy. Energia wnikająca jeszcze głębiej (8 mm i więcej) pozwala z kolei skutecznie niszczyć tkankę tłuszczową. Metoda, którą zapewniają kombajny HIFU pozwala więc na uzyskanie bardzo wielu efektów, które możemy dobrać do naszych potrzeb.

Jak przygotować się do zabiegu z wykorzystaniem kombajnów HIFU?

Zabiegi wykonywane przy pomocy kombajnów HIFU to zabiegi nieinwazyjne, nie są więc konieczne do nich duże przygotowania. Na pewno zostanie przeprowadzona z nami rozmowa-konsultacja, podczas której zostaniemy poinformowani między innymi o tym, jak skoncentrowana będzie wiązka ultradźwięków skierowanych na skórę. Warto pamiętać, że przeprowadzanie zabiegów HIFU w miejscach ciała wcześniej potraktowanych wypełniaczami może być problematyczne. Poza tym ani przed zabiegiem, ani po użyciu kombajnów HIFU nie ma potrzeby szczególnie ograniczać ani zmieniać swojej aktywności – HIFU nie wiąże się nawet z przeciwwskazaniami dotyczącymi wychodzenia na słońce czy przeprowadzania innych zabiegów.

Efekty wykorzystania kombajów HIFU

Efekty zastosowanie kombajnów HIFU mogą być spektakularne, szczególnie wtedy, gdy skóra przed zabiegiem była wyjątkowo mało elastyczna. Można liczyć na efekty trwałe (utrzymujące się około 18 miesięcy). Nie ma też potrzeby powtarzania zabiegu, przynajmniej w większości przypadków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here