malowanie dekoracyjne ścian

Nie ma nic bardziej przygnębiającego niż szare, monotonne budowle polskich miast. Rozrastające się jednokolorowe, betonowe osiedla nie zachęcają mieszkańców do pozostania w nich przez resztę życia.

Nasz organizm zdecydowanie bardziej pragnie kolorów i cieszących oko obrazów – szczególnie późną jesienią i zimą, gdy naturalnej, roślinnej zieleni brak, a światła słonecznego zdecydowanie za mało. W związku z tym wielu współczesnych artystów – zarówno amatorów jak i tych bardziej doświadczonych – zajmuje się ożywianiem miejskiego krajobrazu poprzez malowanie dekoracyjne ścian w przestrzeni miejskiej. Co to dokładnie oznacza? Na starych opuszczonych murach czy szarych blokach artyści reprodukują znane dzieła sztuki, tworzą własne ciekawe kompozycje lub obrazem upamiętniają ważne dla miasta wydarzenia. Bardzo często nawiązują też do aktualnych wydarzeń w kraju, na świecie lub przekazują ważne dla społeczeństwa wartości.

Idąc do pracy i mijając zwykłe na pozór budynki możemy przypomnieć sobie o ulubionej postaci z bajki, wzruszyć się mocnym przekazem kampanii społecznej lub… przeczytać wiersz. Przedsięwzięcia te coraz częściej finansowane są przez władze miasta lub przez prywatnych przedsiębiorców – dzieje się tak dlatego, że coraz więcej osób dostrzega w nich ogromny potencjał. To pokazuje nam nowe spojrzenie na tego rodzaju aktywność – murale jako miejska sztuka, nie zaś akt chuligaństwa. Kolorowe budynki o wiele lepiej prezentują się zarówno turystom, jak i mieszkańcom oglądającym je codziennie w drodze do pracy. Poszerzają także wiedzę przeciętnego Polaka na temat sztuki, kultury czy nawet kwestii społecznych.

Swój renesans przeżywa również malarstwo dekoracyjne ścian domów i mieszkań. W naszej prywatnej przestrzeni możemy ozdobić ściany wszystkim tym, co jest dla nas sentymentalne, zabawne lub po prostu… piękne! Taka dekoracja może stać się nam wiele bardziej bliska – w końcu jest z nami na stałe… lub do najbliższego przemalowania. Jeżeli chcemy, aby taka pamiątka wykonana była profesjonalną ręką, możemy zlecić jej wykonanie przygotowanym do tego osobom. Możemy zlecić tekst, ornament, obraz lub nawet reprodukcję fotografii naszych najbliższych! Możemy każdego ranka zerkać na nasz ulubiony cytat motywacyjny i zapewnić sobie dobry, pełen energii dzień. Spersonalizowana dekoracja to doskonała alternatywa dla nudnych, jednokolorowych ścian lub tapet o ograniczonej ilości wzorów. Gorąco polecamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here