mata do akupresury stóp

Dla pracowników biurowych, ale i dla osób pracujących w domu – dzień spędzony na wypełnianiu obowiązków służbowych oznacza przeważnie długie godziny w pozycji siedzącej, a przed oczami towarzyszący nam ekran komputera. Bywa to męczące i wpływa na nasze zdrowie oraz samopoczucie, więc warto poszukać rozwiązań, które pozwolą temu zapobiegać.

Jakie skutki może wywoływać praca przed komputerem?

Praca przed komputerem powoduje obciążenia zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Wpatrywanie się w ekran powoduje suchość i podrażnienia oczu, a w długotrwałej perspektywie może skutkować zaburzeniami w rytmie dnia, bezsennością i bólami głowy. By tego uniknąć powinno się robić regularne przerwy i odpoczywać, by nie obciążyć organizmu w zbyt dużym stopniu. Wykonując takie zajęcia pozostajemy też w pozycji siedzącej, co obciąża kręgosłup, ale i nogi – jeżeli długo będą pozostawały bez żadnego ruchu czy bodźców to wkrótce pojawi się uczucie ciężkości nóg, a po jakimś czasie mogą wystąpić żylaki. Z tego względu nieocenionym gadżetem może się okazać mata do akupresury stóp.

Jak działa akupresura?

Dziedzina ta wywodzi się z Chin i bazuje na założeniu, że przez ludzkie ciało przepływa energia i jej zablokowanie powoduje zaburzenia w działaniu organizmu – by odblokować te problematyczne punkty stosuje się akupresurę, a więc ucisk. W praktyce takie stymulowanie poszczególnych miejsc ciała działa bardzo kompleksowo, pobudzając krążenie, co pozwala na generowanie większej ilości energii, złagodzenie bólu i stresu czy nawet pobudzenie metabolizmu, który może być w pewien sposób zaburzony przy siedzącym trybie życia. By każdy mógł samemu korzystać z dobrodziejstwa akupresury opracowano specjalne maty. Można wykonywać z ich pomocą różne ćwiczenia, od chodzenia po nich po położenie się na plecach, szczególnie istotne w razie problemów z kręgosłupem. Najlepszym wariantem dla osób pracujących przy komputerze będzie mata do akupresury stóp, którą można z powodzeniem stosować nie odgrywając się od obowiązków.

Dlaczego warto zdecydować się na matę przeznaczoną do akupresury stóp?

Należy pamiętać o tym, że w stopie znajdują się receptory odpowiedzialne za funkcjonowanie różnych części naszego ciała. W ten sposób nie tylko poprawia się krążenie, ale też usprawnia metabolizm. W dużej mierze poprawi to kondycję samych nóg, które nie będą ociężałe, a takie poczucie może się pojawić po wielu godzinach spędzonych w fotelu. Pozwala to również zwalczać bóle głowy pojawiające się w przypadku długiej pracy przy komputerze – otóż mata do akupresury stóp masuje punkt w stopie, który pomaga w przypadku pulsującego bólu czubka głowy. Korzystanie z niej wpływa też na ogólne samopoczucie, gdyż odczuwamy mniejszy stres i zmęczenie, a te aspekty nieodzownie łączą się z dłuższą pracą przed monitorem.

W przypadku regularnej i długiej pracy przed komputerem mata do akupresury stóp z pewnością będzie bardzo przydatnym gadżetem. Korzystając z niej możemy zniwelować negatywne skutki wynikające z pozostawania w pozycji siedzącej oraz eliminować bóle głowy pojawiające się w związku z długim patrzeniem się w ekran komputera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here