Na jakim instrumencie warto zacząć grać?

Wykazano, że muzyka zmniejsza stres, zwiększa produktywność, rozwija kreatywność i buduje pewność siebie. Niektóre z korzyści płynących z uczenia się instrumentu muzycznego obejmują zwiększenie umiejętności rozumienia matematyki, lepszą koordynację i większą pamięć. Co więcej, odtwarzanie muzyki może mieć fascynujące korzyści psychologiczne. Regularne granie na instrumencie uczy wytrwałości, dyscypliny i odpowiedzialności. Jaki jest więc najlepszy instrument do nauki na początku?

Gitara jest jednym z najpopularniejszych instrumentów i nadaje się dla osób w wieku od 6 lat. Te instrumenty są dostępne w różnych rozmiarach i stylach, aby zaspokoić potrzeby każdego muzyka. Gitary są podstawą większości zespołów muzycznych, można jednak na nich także zagrać je solo i nadal brzmią atrakcyjnie. Uważa się, że na początek najlepszą gitarą jest klasyczna. Ma znacznie bardziej miękkie struny od akustycznych i elektrycznych, co nie powoduje podrażnień na opuszkach palców od ciągłego trzymania chwytów. Istnieją specjalne gitary dla dzieci. Jeśli więc widzisz, że Twoją pociechę wręcz ciągnie do muzyki, warto spełnić to marzenie. Gitary dla najmłodszych występują w różnych rozmiarach i cenach. Aby prawidłowo kształtować słuch i zdolności dziecka, często poleca się gitarę Alvera ACG 200 3/4 CG. Doskonały stosunek jakości do ceny nie zrujnuje domowego budżetu, a zapewni doskonały instrument na lata.

Pod wieloma względami gitara basowa jest dokładnie taka sama jak gitara elektryczna, z wyjątkiem tego, że ma dwie struny mniej i niżej się ją stroi. Te same skale, akordy i teoria muzyki, których można się nauczyć na jednym, przenosi się na drugą. Oba instrumenty są bezpośrednio powiązane. Jest to ważne, aby zdać sobie sprawę, ponieważ wielu graczy uważa, że muszą nauczyć się jednego lub drugiego na początku. Uświadomienie sobie, że istnieje bezpośrednia korelacja między tymi dwoma, może sprawić, że wybór staje się nieco mniej dylematyczny. Gitara basowa Washburn T 14 NS jest polecana przez wielu muzyków. Sprawdza się zarówno u początkujących gitarzystów, jak i tych nieco bardziej zaawansowanych. W każdym sklepie muzycznym jest szeroka gama gitar basowych do indywidualnego wyboru.

Pianino to instrument odpowiedni dla dzieci od 6 lat. Wymaga dużo czasu i cierpliwości do opanowania, ale kiedy się nauczy na nim grać, przynosi wiele radości i satysfakcji. Pianino jest jednym z najbardziej wszechstronnych instrumentów i posiada jedne z najpiękniejszych brzmień. Tradycyjne formy są bardziej odpowiednie dla początkujących, ale obecnie na rynku jest wiele elektronicznych pianin, takich jak Yamaha DGX-660, które brzmią jak prawdziwe pianino i nie kosztują zbyt dużo. Wspaniałe jest to, że łatwiej jest teraz, bardziej niż kiedykolwiek, znaleźć w Internecie fortepiany i klawiatury na stronach sklepów muzycznych online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here