Porady w jakich programach zrobić film ze zdjęć

Jeżeli jesteś człowiekiem, który robi masę zdjęć i uwiecznia większość wydarzeń, w których uczestniczy, to zapewne szukasz rozwiązań w jaki ciekawy sposób pokazać swoje zdjęcia innym. W zapomnienie odchodzą klasyczne albumy ze zdjęciami. Wiele osób korzysta z elektrycznych ramek na zdjęcia albo trzyma całe foldery zdjęć na swoim komputerze. Są też tacy, których pamięć telefonu zapełniona jest przeróżnymi zdjęciami. Ciekawym sposobem na przedstawienie innym ludziom naszych zdjęć jest zrobienie filmiku ze zdjęciami naszego autorstwa. W tle może brzmieć odpowiednio dobrana muzyka.

Zapewne zastanawiasz się teraz jak zrobić film ze zdjęć. Istnieje kilka prostych programów na robienie takich filmów, pokazów slajdów. Nawet w zwykłym programie wbudowanym do Windowsa możesz zrobić taki film. Także program picasa jest do tego idealny. Również program foto2avi nadaje się do montowania i robienia prostych filmików ze zdjęć. Oczywiście w bardziej skomplikowanych programach, które służą do montażu filmów także zrobisz taki filmik.
Jeżeli zastanawiasz się jak zrobić film ze zdjęć, to warto, abyś zajrzał do swojego komputera i zobaczył jakie masz tam już zainstalowane programy. Być może okaże się, że już masz zainstalowany odpowiedni program. W takim wypadku będziesz mógł automatycznie zacząć montaż. Oczywiście pod warunkiem, że masz już wybrane zdjęcia do swojego pierwszego filmiku.
Interesując się jak zrobić film ze zdjęć powinieneś zwrócić uwagę także na to, aby zdjęcia przez Ciebie wybrane zainteresowały inne osoby, a także, aby była ich odpowiednia ilość. Nie może być ich za dużo, ale także nie powinno być ich za mało. Pamiętaj także, aby muzyka wybrana do wideo oddawała klimat zdjęć. Ważne są także przejścia między fotografiami. Muszą być płynne i naturalne, aby fajnie, to wyglądało.
Szukając informacji jak zrobić film ze zdjęć powinieneś skupić się na stronach internetowych, w których znajdziesz informacje dla początkujących montażystów. Na trudniejsze formy montażu filmów i zdjęć na pewno jeszcze przyjdzie czas. Pamiętaj, aby informacje czerpać z rzetelnych źródeł. Jeżeli nie znajdziesz przydatnych informacji jak zrobić film ze zdjęć, to możesz poszukać także w serwisie youtube. Powinieneś natrafić tam na filmiki z poradnikiem jak krok po kroku zmontować film ze zdjęć.
Pamiętaj także, że jeżeli będziesz już wiedział jak zrobić film ze zdjęć, to warto zrobić na początku kilka filmików na próbę, aby zapoznać się z programem, w którym będziesz montował filmy. Warto także skorzystać z porad kogoś kto już robił takie filmy. Być może ktoś w Twoim otoczeniu zajmuje się czymś takim, a nawet o tym nie wiesz.
Jeżeli już wiesz jak zrobić film ze zdjęć, a także odpowiednio się do tego przygotowałeś, to pora zrobić swój pierwszy film. Oczywiście na razie, tylko ze zdjęć, ale być może za jakiś czas do pasji robienia zdjęć dorzucisz nową pasję, czyli filmowanie. Podstawy montażu będziesz miał już opanowane, więc będziesz miał o wiele łatwiej. Pamiętaj, że trzeba spełniać swoje marzenia i rozwijać swoje pasje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here