Profesjonalne sterylizatory powietrza

0
1220

Sterylizacja to działanie polegające na niszczeniu drobnoustrojów i ich przetrwalników metodami fizycznymi (wysoka temperatura, promieniowanie ultrafioletowe) lub chemicznymi (alkohol). Za ojca sterylizacji uznaje się Józefa Listera, który jako pierwszy zastosował rozpylanie kwasu karbolowego w salach operacyjnych.

Od tamtych czasów minęło już ponad 200 lat i dzisiaj możemy posługiwać się innymi narzędziami, aby uzyskać efekt oczyszczenia powietrza z chorobotwórczych mikroorganizmów takich jak: pleśnie, wirusy czy bakterie.

Najlepsza metoda oczyszczania powietrza

Jednym z takich urządzeń mogą być profesjonalne sterylizatory tunelowe UV-C, w których zastosowano promieniowanie ultrafioletowe jako element dezynfekujący. Zastosowano w nich fale o długości 253,7 nanometrów, które posiadają najwyższą skuteczność bakteriobójczą. Tej długość fala, zabezpiecza nas również przed szkodliwym działaniem ozonu, które przy używaniu takiej częstotliwości nie jest wytwarzany. Pozwala to na nieprzerwaną pracę sterylizatora, nawet w obecności ludzi w jego pobliżu.

Czym się kierować przy wyborze sterylizatora powietrza ?

Ze względu na swoje niewielkie, kompaktowe rozmiary (14x15x63 cm) urządzenie nadaje się do zastosowania w wielu miejscach. Do dodatkowych zalet należy zaliczyć elegancki, minimalistyczny design, który będzie pasował do każdego wystroju i bez problemu da się go wkomponować w najbardziej wymagające wnętrze.

Na uwagę zasługuje również niski poziom głośności do 40dBa, który nie powoduje dyskomfortu podczas pracy w jego pobliżu. Żywotność promienników UV-C według specyfikacji producenta to 9000 h, a wydajność to 160m3/h. Standardowa długość gwarancji dla urządzenia to 30 miesięcy.

Jak działa sterylizator powietrza?

Zanieczyszczone powietrze jest zasysane przez otwory wlotowe, które wędruje do wnętrza urządzenia. W pierwszym etapie przechodzi ono przez filtr węglowy, gdzie wstępnie jest oczyszczane z cząsteczek stałych. Następnie kierowane jest na napromienniki UV-C, wzdłuż których przebiega proces unieszkodliwiania wszelkich chorobotwórczych mikroorganizmów.

Ruch powietrza wymuszony jest przez wentylator o niskim poziomie hałasu. Po wysterylizowaniu powietrze wydostaje się na zewnątrz przez otwory umieszczone z przodu kolumny sterylizującej. W czasie tego procesu, sterylizacji podlega także filtr węglowy, co zapobiega namnażaniu się drobnoustrojów.

Gdzie można zastosować sterylizatory powietrza?

Sterylizator tunelowy ze względu na to, że jest bezpiecznym, wydajnym i skutecznym urządzeniem oczyszczającym i dezynfekującym, może mieć szerokie zastosowanie w wielu miejscach użyteczności publicznej i przestrzeni prywatnej:

  • szkoły, przedszkola, sale ćwiczeniowe
  • gabinety lekarskie i stomatologiczne, przychodnie, poczekalnie
  • biura i firmy, domy opieki
  • mieszkania prywatne
  • siłownie, solaria, gabinety kosmetyczne
  • hotele, restauracje, kawiarnie

Promieniowanie UV-C w służbie higieny

Powietrze jakim oddychamy pełne jest bakterii, wirusów czy grzybów. Ich obecność, jak możemy zauważyć w dobie pandemii koronawirusa, może być dla człowieka bardzo groźna. Dzięki dostępowi do profesjonalnych urządzeń sterylizujących z zastosowaniem promieniowania UV-C, istnieje możliwość zahamowania namnażania i rozprzestrzeniania się niebezpiecznych mikroorganizmów w naszym otoczeniu.

Źródło: https://medikapoland.pl/pl/38-sterylizator-tunelowy-uv-c

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here