Wspólna przyjemność

Orgazm, czyli szczytowanie. Jest to odczucie silnej rozkoszy, które jest zakończeniem czynności seksualnej, trwające zazwyczaj kilka sekund. Nie jesteśmy w stanie określić tego, czym jest dokładnie orgazm, gdyż dla każdego człowieka jest to względne. Każdy organizm jest inny, w związku z czym, każdy odczuwa go również inaczej. Dodatkowo tak naprawdę kobiecy i męski orgazm przebiega różnie, zarówno w sferze fizjologicznej i psychicznej. W takim razie, jak wygląda orgazm u kobiety i u mężczyzny?
Kobieta i mężczyzna różnią się od siebie przede wszystkim budową anatomiczną, stąd też od razu można dojść do wniosku, że i samo przeżywanie aktu miłosnego będzie różne. U kobiet podczas szczytowania następują niekontrolowane skurcze macicy oraz szyjki macicy. Skurcze są wywoływane przez hormon- oksytocyne, a nabrzmiała tkanka u wylotu pochwy mocno obejmuję prącie mężczyzny. Po orgazmie, który u kobiety może występować wielokrotnie jeden po drugim, skurcze ustają i narządy płciowe wracają do normy.
Mężczyzna jest gotowy do stosunku płciowego w momencie, gdy jego członek jest w tak zwanym wzwodzie. Podczas szczytowania plemniki wytryskają na zewnątrz i właśnie przepływ nasienia przez członek sprawia mężczyźnie największą przyjemność.
Kobiecy i męski orgazm jest różny pod względem fizjologicznym. Jak już wcześniej zostało napisane, opisanie orgazmu pod względem fizycznym, czy emocjonalnym nie należy do łatwych. Orgazm jest odczuciem subiektywnym. Według różnych badań i opinii mężczyźni częściej doznają orgazmu. Ponadto jesteśmy w stanie określić, jak wygląda orgazm u mężczyzn, gdyż poniekąd możemy go zauważyć- wytrysk u mężczyzn jest zakończeniem szczytowania. Dla mężczyzn orgazm jest doznaniem czysto fizycznym, natomiast u kobiet sytuacja wygląda zupełnie inaczej. U kobiet sprawa się komplikuje, gdyż tak naprawdę nie ma fizycznych oznak zakończenia orgazmu ( choć istnieje pewien odsetek kobiet, u których dochodzi do tzw. kobiecego wytrysku i płyn wyciekający z pochwy rzeczywiście może przypominać męską ejakulację) przez co definicja kobiecego orgazmu jest bardzo rozbudowana. Dla kobiet stosunek seksualny jest połączeniem fizyczności, cielesności, ale i także sfery psychicznej. Niekiedy bariera, pewna blokada w głowie nie pozwala kobiecie osiągnąć pełnej satysfakcji ze stosunku.
Pomimo wielu różnic dzielących kobiety i mężczyzn jest kilka cech wspólnych, dotyczących osiągnięcia pełnej satysfakcji podczas aktów seksualnych. Oznaki fizyczne:
– poszerzenie źrenic
– szybsza (na pewno wyczuwalna dla partnera) akcja serca
– podwyższone napięcie mięśniowe
– wyższe ciśnienie krwi
– skurcze mięśni narządów płciowych
– uczucie ciepła
– przyspieszony oddech
– po zakończenie wyraźne rozluźnienie.
Orgazm jest niewątpliwie czymś przyjemnym i do czego dążą zarówno i kobiety i mężczyźni. Orgazm pozwala nam się rozluźnić, poczuć błogie i przyjemne zmęczenie. Nasze ciało po orgazmie również jest odprężone. Orgazm jest bardzo przejmującym doznaniem i podczas niego mało kto kontroluję swój organizm, przez co tak naprawdę ciężko go właśnie zdefiniować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here