Funkcjonalne meble do salonu

Salon jest wizytówką niemal każdego mieszkania. Jednocześnie często domownicy spędzają w nim sporą część dnia, zwłaszcza jeśli np. nie mają osobnego pokoju dziennego. Z tego powodu to pomieszczenie powinno być nie tylko efektowne, ale też funkcjonalne. O praktyczności salonu w dużej mierze decydują przede wszystkim meble. Sprawdź, jakie elementy wyposażenia mogą przydać się w salonie.

Meble z funkcją spania

Niewiele osób ma na tyle duże mieszkanie, że może wygospodarować dodatkowe pomieszczenie dla gości. W takiej sytuacji warto zainwestować w rozkładaną sofę, która posłuży jako łóżko dla krewnych bądź znajomych. W większym salonie można zdecydować się na narożnik. Natomiast w niewielkim pokoju ciekawym pomysłem jest fotel z funkcją spania. Taki mebel może przydać się nawet domownikom np. podczas popołudniowej drzemki. Dostępne są również rozkładane fotele dwuosobowe, które przypominają małą sofę.

Puf z pojemnikiem

W wielu mieszkaniach sporym problemem jest znalezienie miejsca na przechowywanie różnych drobiazgów. To z kolei zwiększa szansę na bałagan, który zdecydowanie nie jest mile widziany w salonie. Funkcjonalne meble często mają różnego rodzaju schowki, które ułatwiają utrzymanie porządku w domu. Podczas zakupu pufu do salonu warto postawić na model z pojemnikiem, do którego można włożyć gazety, ręczniki, odzież czy też zabawki dziecka. Na dodatek taki element wyposażenia może pełnić funkcję dekoracyjną, jeśli będzie mieć ciekawy design.

Stolik kawowy z półkami i szufladami

W salonie z pewnością warto mieć przy sofie stolik, na którym można postawić kubek czy też położyć książkę. Modele z oferty internetowego sklepu MebleMWM to przeważnie nie tylko blat na nóżkach, ale także półki i szuflady na różnego rodzaju drobiazgi. Najlepszym wyborem dla osób ceniących porządek będzie wersja, w której dodatkowa przestrzeń jest zabudowana i ma np. drzwiczki. W takim miejscu można przechowywać świeczki zapachowe, serwetki i inne przedmioty, które mogą przydać się w salonie. Z kolei na otwartej półce pod blatem można trzymać np. gazety.

Szafka RTV z przepustem na kable

Kable wokół szafki z telewizorem potrafią skutecznie zaburzyć estetykę eleganckiego salonu. Ten problem można jednak obecnie bardzo szybko rozwiązać. Wystarczy zaopatrzyć się w szafki RTV ze specjalnymi otworami na kable. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko można schować przewody, ale także można szybciej i łatwiej podłączyć sprzęt. Taki mebel może sprawdzić się zwłaszcza w pomieszczeniu, w którym oprócz telewizora znajdują się inne urządzenia np. konsola do gry.

Konsole salonowe na dekoracje

W wielu mieszkaniach salon nie ma bardzo dużego metrażu, zatem  wstawienie komody mogłoby nieco zagracić pomieszczenie. Jednocześnie nie każdy chce rezygnować z ulubionych pamiątek rodzinnych. W takim przypadku strzałem w dziesiątkę może okazać się konsola, czyli mały stolik stawiany przy ścianie. Taki mebel nie nada aranżacji ciężkości. Warto wybrać model z dodatkowymi półkami bądź szufladami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here