Jak wyłączyć granie na czekanie plus

Jak wyłączyć granie na czekanie plus? Muzyka, którą słychać w telefonie zamiast sygnału może znudzić się zarówno właścicielowi telefonu, jak i dzwoniącym do niego znajomym. W niektórych sieciach tak zwane czasoumilacze, lub granie na czekanie są włączane automatycznie. Można je oczywiście zmienić lub usunąć całkowicie. Aktywacja tej usługi oznacza, że zgadzamy się, aby zamiast standardowego sygnału podczas gdy ktoś do nas dzwoni, słychać było wybraną przez siebie melodię. Często są to ulubione lub popularne w danym czasie piosenki znanych wykonawców. Osoby dzwoniące do nas, jeżeli mamy ustawione granie na czekanie, słyszą melodię mniej więcej przez sześćdziesiąt sekund, potem muzyka zmienia się w normalny sygnał. Jeżeli mamy włączoną opcję poczty głosowej, włączy się ona po około dwudziestu pięciu sekundach. Czasoumilacz jest usługą adresowaną do wszystkich klientów sieci plus. I w większości jest usługą darmową przez pierwszy miesiąc, potem, jak w przypadku sieci Plus GSM czasoumilacz jest płatny około 2 zł za miesiąc. Wyłączenie opcji granie na czekanie w sieci plus jest bardzo proste. Granie na czekanie plus to inaczej tak zwany czasoumilacz. Tak nazywa tą opcję operator Plus GSM. Wyłączenie jej nie jest trudne. Należy bowiem wysłać prosty SMS o treści „DEZAKTYWACJA” na całkowicie bezpłatny numer 80333, następnie należy potwierdzić wybraną opcję SMSem o treści „TAK” wysłanym na ten sam numer, to jest numer 80333. Usługa grania na czekanie, czyli inaczej czasoumilacza powinna zostać usunięta w ciągu 24 godzin od wysłania SMSa z jej dezaktywacją. W Polsce wszyscy operatorze oferują usługę tak zwanego grania na czekanie. Jednak w każdej z sieci usunięcie tej opcji wymaga nieco innych działań.

Z wyłączeniem w ten sposób funkcji czasoumilacza mogą mieć problem osoby, które posiadają telefon w abonamencie. Jednak i na to oczywiście są sposoby. Najlepszą i najprostszą formą wyłączenia grania na czekanie w sieci Plus GSM będzie telefoniczne skontaktowanie się z Biurem Obsługi Klienta sieci Plus GMS, pod numerem 601 102 601, połączenie niestety jest płatne, ale w przypadku, gdy czasoumilacz nie dezaktywował się po 24 godzinach od wysłania smsa, można spróbować wyłączyć go przez Biuro Obsługi Klienta. Jest to bowiem najszybszy sposób na rozwiązanie problemu z graniem na czekanie. Oczywiście można też udać się do salonu sieci Plus GSM osobiście. Na miejscu konsultanci z pewnością rozwiążą problem z wyłączeniem czasoumilacza. Nie każdy jednak ma czas by chadzać do salonu i oczekiwać w kolejce do konsultanta. Dlatego warto spróbować wyłączyć granie na czekanie przez sms, lub dzwoniąc do Biura Obsługi Klienta sieci Plus GSM.

W sieci PLUS można jeszcze czasoumilacz, lub też granie na czekanie, zawiesić. Zawieszenie takiej usługi kosztuje około 2 zł 50 gr. Aby zawiesić nasze granie na czekanie należy wysłać sms o treści „WYLACZ” na numer 333. Oczywiście zawieszenie działania czasoumilacza jest tylko połowicznym rozwiązaniem problemu, w dodatku jest to usługa płatna. Dlatego warto skorzystać z porad wymienionych powyżej, by pozbyć się grania na czekanie na dobre.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here