Sushi bar

Polacy wydają się być narodem bardzo przywiązanym do swoich tradycji kulinarnych. Rosół w niedzielę zjemy we wielu domach, a klasyczny schabowy pozostaje ulubioną potrawą całkiem sporego grona osób. Jednak nie da się ukryć, że rynek gastronomiczny od wielu lat bardzo prężnie się rozwija. Dzięki temu możemy trafić na restauracje serwujące kuchnię włoską, burgerownie z amerykańskimi daniami czy sushi bary, w których skosztujemy japońskich przysmaków. Szczególnie te ostatnie cieszą się opinią lokali z kuchnią egzotyczną, która nie każdemu przypadnie do gustu. Czy jednak faktycznie tak jest? Jak obecnie Polacy spoglądają na sushi, w porównaniu do czasów, gdy dopiero zaczynały powstawać lokale serwujące tę potrawę?

Sushi bar – warto wypróbować

Największą obawą, która powoduje, że wiele osób omija sushi bar szerokim łukiem, jest surowa ryba, którą często się tam serwuje. Dla japońskiego kucharza, sushi z tym składnikiem będzie prawdziwym przysmakiem. Dla nas jednak niekoniecznie. Chociaż całkiem sporo osób jest gotowych skosztować takiego dania, część wciąż pozostaje sceptyczna. Na szczęście jednak istnieje wiele rodzajów sushi. Możemy zjeść sushi wegańskie, z grilowanym łososiem czy krewetką w tempurze. Zdecydowanie warto spróbować i znaleźć idealną kompozycję dla siebie. A jeśli mimo wszystko nic nie będzie nam odpowiadać, ale znajomi namówią nas na wizytę w sushi barze, możemy zdecydować się na inne danie. Często w menu znajduje się na przykład ramen czy zupa miso.

Sushi bar – egzotyka oswojona

Dawniej postrzegano restauracje serwujące sushi, jako ekskluzywne miejsca. Czasem ze względu na specyficzny, nieco oficjalny klimat, ale nie ukrywajmy, cennik również grał rolę. Sytuacja zaczyna jednak się zmieniać. Dzisiaj nie tylko wytworne lokale podają japońskie specjały. Znajdziemy wyspy w centrach handlowych lub małe, przytulne knajpki, w których również dobrze zjemy. To zróżnicowanie wynika z tego, ze sushi przestaje być daniem dla elit i coraz więcej Polaków się w nim rozsmakowuje. Jeśli chcemy więc wypróbować wyjątkową potrawę, będąc we Wrocławiu zajrzyjmy do tego sushi baru https://sushicorner.pl/. Na gości czeka tam przyjazna atmosfera oraz przystępne ceny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here