kontroler jakości

Wykonując obowiązki kontrolera jakości z pewnością wiemy, że jest to praca bardzo różnorodna. Mówi się, że ile firm, tyle produkcji, a co za tym idzie tyle kontroli jakości. Sporo ludzi uważa, że taka praca jest monotonna i nie ma z niej szansy na samodoskonalenie i awans zawodowy. Okazuje się, że jest to zła droga myślenia. Kontroler jakości ma naprawdę sporo na głowie. Czy takie zróżnicowanie w obowiązkach pracowniczych wpływa na wynagrodzenie? Ile jest w stanie zarobić osoba, która pracuje na stanowisku kontrolera jakości? Jesteście ciekawi? Spokojnie, już odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-kontroler-jakosci/ 

Główne zadania kontrolera jakości

Do zadań kontrolera jakości należą między innymi:

  • wykonywanie prac administracyjnych związanych z obsługą działu, 
  • pomoc w realizacji procedur kontroli jakości, 
  • zbieranie informacji od klientów na temat produkcji firmy, 
  • wykonywanie prac pomocniczych w przeprowadzeniu analizy jakości.

Co ma wpływ na miesięczne wynagrodzenie kontrolera jakości?

Na wysokość wynagrodzenia kontrolera jakości wpływ ma przede wszystkim staż pracy. Wynagrodzenie początkującego pracownika, bardzo często stanowi znikoma część pensji jego bardziej doświadczonego kolegi po fachu. Na wynagrodzenie wpływ ma również wielkość firmy. Mały biznes nie jestem w stanie zaoferować wynagrodzenia na poziomie wielkiej zagranicznych korporacji. Duże firmy oferują również bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych. Co więcej na wysokość wynagrodzenia wpływa firmy. Może zdarzyć się, że dwie podobne do siebie firmy znajdujące się w różnych miastach mogą oferować zupełnie odbiegające od siebie wynagrodzenie dla swoich pracowników.

Ile zarabia kontroler jakości?

Przeciętne wynagrodzenie osoby, która pracuje na stanowisku kontrolera do spraw jakości wynosi 4300 zł. Jest to o 400 zł mniej, niż przeciętne wynagrodzenie pracownika w naszym kraju. Na umowie o pracę z kontrolę jakości zarobi 3120 zł netto. Na umowie zlecenie – 3249 zł netto. Na umowie o dzieło – 3715 zł netto. Na umowie B2B – 3563 zł netto.

Zobacz też: http://tubator.pl/jak-wyglada-praca-kontrolera-jakosci/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here