operacja zaćmy warszawa

Jeśli zauważasz u siebie zamglenie widzenia, wyraźnie gorszą jakość obrazu przy słabym oświetleniu, skłonność do częstej wymiany okularów, rozszczepienie świateł czy rozdwajanie obrazu w obrębie jednego oka to znak, że prawdopodobnie możesz mieć do czynienia z zaćmą. To jedna z najpowszechniejszych dolegliwości oka, która na szczęście jest relatywnie łatwa w leczeniu. Rozwój techniki pozwolił na wypracowanie skutecznych i szybkich sposobów na jej usunięcie.

Leczenie zaćmy

Najskuteczniejszym sposobem na leczenie zaćmy jest przeprowadzenie zabiegu, podczas którego usuwa się zmętniałą soczewkę oka i zastępuje ją implantem. Taka operacja, wykonana z wykorzystaniem najnowocześniejszej techniki, trwa zaledwie kilkanaście minut i już po kilku godzinach pozwala na opuszczenie szpitala. Do wykonania zabiegu wykorzystuje się precyzyjne mikroskopy, a całość wykonuje w znieczuleniu miejscowym. Na miejsce starej i zniekształconej soczewki instaluje się wysokiej jakości soczewki syntetyczne, które można dostosować do własnych wymagań i potrzeb (m.in. dostępne są wersje redukujące wnikanie światła niebieskiego lub modele pozwalające na odzyskanie pełni ostrości widzenia po zabiegu, w tym likwidujące starczowzroczność). Podczas zabiegu możliwe jest nawet skorygowanie astygmatyzmu, który dotychczas uchodził za niezwykle trudną w redukcji dolegliwość.

Inną, często wykorzystywaną metodą do leczenia zaćmy, jest wykorzystanie lasera femtosekundowego. Pozwala on na zautomatyzowanie znacznej części wykonywanych prac, dzięki czemu zredukowana jest rola chirurga podczas operacji (co za tym idzie, również ryzyko błędu). Ponadto wysokiej jakości laser cechuje się delikatnością dla oka i wysokim bezpieczeństwem zabiegu, redukcją ewentualnych komplikacji, mniejszym uszkodzeniem śródbłonka rogówki i szybkim powrotem do pełnej ostrości widzenia.

Operacja zaćmy – nie ma się czego bać!

Wbrew pozorom operacja usunięcia zaćmy – mimo iż wykonywana na skomplikowanym organie, jakim jest oko, – wcale nie należy do najbardziej złożonych ani kłopotliwych zabiegów. Wykorzystanie nowoczesnych technologii i nowoczesnych materiałów (np. użytych do produkcji soczewki) powodują, że operacja zaćmy Warszawa przebiega w zdecydowanej większości przypadków bardzo sprawnie, a ilość powikłań i ewentualnych problemów jest mocno ograniczona. Z tego względu zabiegu usunięcia zaćmy nie należy się bać, a już kilka godzin po operacji można wrócić do domu i stopniowo wrócić do normalnego życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here