Da się schudnąć szybko
fot. Pixabay.com

Odchudzanie jest tematem, z którym wielu z nas się zmaga. Często ciężko nam się do tego zabrać, choć nasze ciało już od jakiegoś czasu niebezpiecznie przybiera na wadze. Poza tym chcemy jak najszybciej widzieć rezultaty, a nie czekać na nie miesiącami, jak to ma zazwyczaj miejsce. Czy da się więc schudnąć szybko? Spróbujmy!

Przeczytaj też: https://spragnienilata.pl/jak-szybko-schudnac/

Sposoby na szybkie odchudzanie

Wbrew pozorom istnieje kilka sposobów na to, aby jak najszybciej pozbyć się zbędnych kilogramów. Wystarczy odrobinę wiedzy na temat mechanizmów i procesów zachodzących w naszym organizmie, chęci i wytrwałość. Zacznijmy więc od tego, co najważniejsze:

  • Jeśli chcesz szybko schudnąć, ogranicz podaż węglowodanów. Przejdź na dietę niskowęglowodanową. Dzięki temu zmniejszysz apetyt, stracisz na wadze, a do tego usprawnisz procesy metaboliczne w organizmie.
  • Zamiast cukrów prostych, jedz cukry złożone. Wybieraj produkty pełnoziarniste, zamiast z mąki z pełnego przemiału. Zobaczysz, jak będą dla ciebie sycące i o ile rzadziej zaczniesz odczuwać głód.
  • Jedz więcej błonnika, a zaczniesz wolniej trawić. Im częściej będziesz się czuć syty, tym rzadziej będziesz sięgać po niezdrowe przekąski czy podjadać między posiłkami.
  • Uzupełnij dietę o białko, zdrowe tłuszcze, warzywa, w tym przede wszystkim zielone warzywa liściaste.
  • W twojej diecie nie powinno zabraknąć brokułów, kalafiora, szpinaku, pomidorów, jarmużu, brukselki, kapusty, sałaty, ogórków.
  • Stosuj zdrowe tłuszcze do przygotowywania posiłków.

O czym jeszcze musisz pamiętać, gdy chcesz szybko schudnąć?

Jeśli już wprowadzisz do swoich nawyków żywieniowych odpowiednie zmiany i zobaczysz, że faktycznie zaczynają ci służyć, czas włączyć również ruch do swojej codzienności. W zależności od tego, co lubisz robić, możesz zarówno podnosić ciężary, wykonywać ćwiczenia typu cardio, biegać, spacerować, jeździć na rowerze, pływać. Wachlarz możliwości jest dziś naprawdę szeroki i nie musisz się ograniczać. Możesz również spróbować kilku aktywności zanim wybierzesz tę jedyną. Możesz ćwiczyć w domu i na powietrzu, gdzie tylko zechcesz. Włącz więc aktywność do swojego planu dnia. Jeśli nie możesz ćwiczyć codziennie, rób to minimum trzy razy w tygodniu i nie poddawaj się.

Jeśli chcesz mieć wszystko pod kontrolą, skorzystaj z internetowych kalkulatorów, które na podstawie twojego wieku, masy ciała i wzrostu obliczą, jaką ilość kalorii powinieneś dostarczać twojemu organizmowi. Następnie sprawdź, jak wygląda to w przypadku twoich posiłków. Jeśli podaż kalorii jest zbyt duża, pamiętaj, że przepisem na to, aby schudnąć jest ograniczenie tej podaży. Jednocześnie nie przesadzaj z tym, aby nie zachwiać gospodarki organizmu i nie osłabić go na tyle, że stanie się podatny na choroby i schorzenia.

Zobacz też: http://www.stazmalzenski.pl/insulinoopornosc-przyczyny-objawy-sposoby-leczenia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here