dbanie o organizm
fot. Pixabay.com

Zdrowy, zadbany organizm to długie lata życia i doskonała perspektywa na starość. A nie od dziś wiadomo, że w zdrowym ciele mieszka również zdrowy duch. Jeśli więc jeszcze tego nie robisz, zacznij dbać o swoje zdrowie już dziś! Podpowiadamy, jak to robić. Codziennie!

Przeczytaj też: http://www.przejrzystapolska.pl/jak-dbac-o-swoj-organizm/

Dbaj o swój organizm codziennie!

Nasz organizm jest sprawnie funkcjonującym mechanizmem, ale nawet ten mechanizm ma swoją wytrzymałość. Codziennie narażamy go na straty. Robimy to z mniejszą lub większą premedytacją. Czasem popełniamy błędy nieświadomie, czasem, choć wiemy, że coś nam nie służy, i tak po to sięgamy. Zanim się obejrzymy, zaczynamy chorować na otyłość, cukrzycę typu 2, nadciśnienie tętnicze i nowotwory. Nie biorą się one z niczego. Dlatego, aby im zapobiegać, warto zacząć troszczyć się o swój organizm każdego dnia. Przede wszystkim w tym celu warto regularnie wykonywać badania profilaktyczne. Badanie mocz, morfologię, OB i glukozę wykonane raz w roku to w zasadzie podstawa zachowania dobrego zdrowia. Jeśli wyniki będą odbiegać od normy, będzie to dla nas sygnałem, że coś zaczyna być nie tak z naszym zdrowiem, a wówczas będziemy mogli bardzo szybko zareagować i szukać pomocy u specjalisty.

Kolejnym krokiem, który pomoże nam dbać o swoje zdrowie, jest regularne uprawianie aktywności fizycznej. Im więcej w naszym życiu ruchu, tym lepiej dla nas. Spacery, bieganie, jazda na rowerze, pływanie – ćwiczyć możemy tak, jak tylko zechcemy. To nam pomoże utrzymać prawidłową wagę oraz prawidłowe ciśnienie krwi, uregulować poziom cholesterolu, a także spalić jak najwięcej zbędnych kalorii.

Co jest jeszcze ważne? Oczywiście, odpowiednia dieta, która dostarczy naszemu organizmowi niezbędnych witamin, minerałów i składników odżywczych. Im więcej w niej warzyw i owoców, tym lepiej dla nas.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Czy wiesz, że kluczem do zachowania dobrego zdrowia jest również zdrowy sen? Wiele osób o tym zapomina. Woli zarwać noc po to, aby obejrzeć serial, wyjść na imprezę lub pograć w gry komputerowe. Tymczasem nasz organizm potrzebuje odpoczynku i regeneracji. A najlepszą regenerację zapewnia właśnie zdrowy i spokojny sen. Aby o niego zadbać, należy zjeść ostatni posiłek minimum dwie godziny przed zaśnięciem. Poza tym należy maksymalnie ograniczyć korzystanie z urządzeń, które emitują niebieskie światło, jak telefony komórkowe czy komputery. Jeśli dziś nie zadbamy o dobry sen, jutro możemy mieć problemy z otyłością, nadciśnieniem czy depresją. Warto więc o tym pamiętać i regularnie kłaść się spać o tej samej porze. Pory wstawania również powinny być stałe. Dzięki temu naszemu organizmowi wyznaczamy pewien rytm. Im regularniej on funkcjonuje, tym większe szanse na długie i zdrowe życie.

Zobacz też: http://www.stazmalzenski.pl/czy-oplaca-sie-byc-freelancerem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here