Szyby do drzwi przesuwnych zewnętrznych

Wybór drzwi przesuwnych z reguły nie należy do skomplikowanych czynności. Wystarczy zakupić te, które są dla nas najbardziej odpowiednie i umówić się na montaż. Są jednak pewne kwestie dotyczące wyboru szyb, które mogą wpływać na decyzję dotyczącą zakupu drzwi przesuwnych zewnętrznych.

Podstawowe szyby montowane w drzwiach.

Podczas zakupu drzwi przesuwnych nie zawsze interesuje nas rodzaj umieszczonej tam szyby. Często większe znaczenie ma cena oraz wygląd konkretnych drzwi, które planujemy kupić.

Standardowa szyba najczęściej stosowana w produkcji drzwi przesuwnych składa się z tafli szkła oddzielonego jedną lub dwoma komorami. Oczywiście musi ona spełniać pewne standardy bezpieczeństwa, żeby mogła zostać dopuszczona do użytku.

Pojawić się może jednak pytanie, czy drzwi przesuwne zewnętrzne z takim szkłem ochronią przed włamaniem? Szkło takiej jakości nie jest odporne na stłuczenia podczas próby włamania. Jednak dla kogoś, kto mieszka w bloku na wyższym piętrze taki rodzaj szyby, jest jak najbardziej odpowiedni, gdyż ryzyko włamania jest znikome.

Szkło odporne na włamania, kiedy wybrać?

W przypadku, gdy drzwi przesuwne zewnętrzne będą częścią domku jednorodzinnego bądź innego budynku, gdzie istnieje ryzyko włamania, warto postawić na szyby antywłamaniowe. Montaż takich drzwi to zarówno zabezpieczenie domu w czasie nieobecności, jak i poprawa komfortu oraz bezpieczeństwa domowników.

Niestety jak się okazuje włamania z roku na rok nie maleją. Tak więc nie warto ryzykować utraty własnego mienia. Oczywiście oprócz szyb antywłamaniowych należy zadbać także o inne elementy zapewniające bezpieczeństwo typu drzwi antywłamaniowe czy alarm.

Duże przeszklenie, a zima.

Istnieje błędne przekonanie, że duże przeszklenie w domach powoduje utratę ciepła w sezonie zimowym. Jednak prawda, jest zupełnie inna i nie ma się czego obawiać. Obecnie podczas produkcji drzwi przesuwnych zewnętrznych stosuje się wysokiej jakości materiały zatem uciekanie ciepła z pomieszczeń zawierających dużą ilość przeszkleń to mit.

Ważną kwestią jest również odpowiedni montaż takich drzwi. Powinni wykonywać to doświadczeni pracownicy w taki sposób, żeby wszystko idealnie ze sobą współgrało. W sytuacji, gdy okaże się, że drzwi przepuszczają chłodne powietrze najczęstszym powodem, jest błąd podczas montażu. Wtedy nie należy samemu dokonywać naprawy a skorzystać z przysługującej gwarancji.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here