ćwiczenia

Ćwiczenia na budowę klatki mięśniowej priorytetem w treningu większości mężczyzn. Zbudowana klatka piersiowa jest synonimem męskości oraz tężyzny fizycznej. Rzeźbienie jej okazuje się być jednak trudnym orzechem do zgryzienia prosto w jaki sposób zaplanować trening tej partii mięśniowej? Co zrobić, żeby trening klatki piersiowej był efektywny? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/najskuteczniejsze-cwiczenia-na-klatke-piersiowa/ 

Trening klatki piersiowej – jaki jest najskuteczniejszy? 

Rozbudowa klatki piersiowej jest skomplikowaną sprawą. Jednym przychodzi Bez trudu, jednak inni i walczą o każdy dodatkowy centymetrów w obwodzie. Z czego wynika tak powstała rozbieżność? Najprawdopodobniej jest to sprawa genetyki, ale również kwestia odpowiedniego planu treningowego. Miejsce klatki piersiowej nie są na co dzień tak eksponowany jak uda czy ramiona, jednak Wymagają konkretniejsze i stymulacji. Kolejnymi powodami niezadowalającego obwodu klatki piersiowej jest nie niedotrenowania, przetrenowanie lub utrzymanie tego samego planu przez dłuższy okres czasu. Powinniśmy pamiętać o odpowiedniej technice i monitorowania progresu. Osiągi z aktualnego treningu powinny stanowić poprzeczkę do zwiększenie obciążenia podczas kolejnych treningów. 

W jaki sposób ćwiczyć klatkę piersiową? 

Skuteczną metodą okazują się być tak zwany superserie, czy nie wykonywanie kilku ćwiczeń na klatkę piersiową bez przerwy na odpoczynek, stosując odpowiednie obciążenie. Kolejnym motywem treningowym na superserie jest anatogoniczna grupa mięśniowa klatki piersiowej i pleców. Taki ukierunkowany na zwiększenie intensywności wysiłku trening można podkreślić, wykonując dodatkowo powtórzenia wymuszone lub oszukane. 

Co z dietą? 

Dieta na rozbudowanie klatki piersiowej powinna dostarczać nadwyżki kalorycznej rzędów 10 – 20%. Dieta powinna bazować na chudym mięsie, rybach, nabiale oraz zbożowych w produktach pełnoziarnistych i olejach roślinnych. Należy też włączyć do każdego posiłku warzywa oraz źródła błonnika. Nie zaszkodzi też dobrze przemyślana suplementacja. 

Zobacz też: http://www.stazmalzenski.pl/zadbaj-o-twarz-i-cialo-na-wiosne/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here