Codzienne używanie komputera

Bardzo dobra znajomość komputera to bardzo ważna sprawa w dzisiejszych czasach. W prawie każdym zawodzie liczy się biegła znajomość zasad używania komputera stacjonarnego oraz laptopa. Szybkie pisanie na klawiaturze jest ważne w takim samym stopniu, jak znajomość języka angielskiego. Wiele stanowisk zostało zdominowane przez aktywności wykonywane przez komputery. Dzisiaj wiele czynności jest wykonywanych dużo szybciej, niż kiedyś. Niektórzy nie nadążają za postępem technologicznym, jest im wtedy dużo trudniej na rynku pracy.
Młodzi ludzie często w naturalny sposób doskonale radzą sobie z obsługą komputera. Każdy nastolatek bardzo dobrze wie, jak wgrać mape do minecraft. Nie jest dla niego tajemnicą, jak obsługiwać nawet najbardziej skomplikowane programy. To duża zasługa rozwoju technologicznego. Nastolatkowie już od dzieciństwa obcowali z komputerem oraz telefonem, a więc te urządzenia są dla nich czymś zupełnie naturalnym. Dzisiejszy nastolatek prawdopodobnie nawet nie wyobraża sobie życia bez komputera.
Urządzenia komputerowe są wykorzystywane na przykład w medycynie. Z ich pomocą można wykonywać nawet najbardziej skomplikowane badania i operacje. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu było to niewyobrażalne, a jednak stało się możliwe. Wykorzystanie komputerów to wielka szansa dla rozwoju edukacji w Polsce. Bez problemu możemy znaleźć wiele platform do nauki języków obcych. Możemy też z dużą łatwością skontaktować się z naukowcami mieszkającymi na drugiej półkuli. Możemy uczestniczyć w lekcjach, nie wychodząc z domu. Jest to często praktykowane na przykład w Australii, gdzie dzieci mieszkają setki kilometrów od szkół.
Każdy z nas używa samochodu osobowego. Dzisiaj praktycznie nie da się funkcjonować bez tego urządzenia. Dojazd do szkoły lub do pracy to konieczność. Oczywiście można używać form komunikacji takich jak pociąg, tramwaj albo rower, ale są one niewygodne i powolne. W zatłoczonym pociągu trudno jest znaleźć miejsce bez rezerwacji biletu, a kolejki do kas są bardzo długie. Pociągi bardzo często się spóźniają – pracodawca by nam tego nie wybaczył. Połączenia tramwajowe często były projektowane dziesiątki lat temu i dzisiaj nie odpowiadają naszym potrzebom. Przystanki tramwajowe są oddalone o setki metrów od naszych mieszkań. Oznacza to konieczność kilkudziesięciu minut drogi każdego dnia, niezależnie od warunków pogodowych. W lato jest to całkiem przyjemnie spędzony czas, natomiast w zimę może być to bardzo ciężkie zadanie. Jeśli chodzi o rower to nie nadaje się on do codziennego dojazdu do pracy. Podczas ciepłych dni dojeżdżamy do pracy spoceni, a cały dzień unosi się nad nami przykry zapach. To bardzo niekomfortowa sytuacja. Pracodawcy prawie nigdy nie oferują pryszniców w miejscu pracy. Zimą oczywiście problemem są oblodzone chodniki. Nie ma opon zimowych dla rowerów, dodatkowym utrudnieniem jest zimny wiatr. Konieczne jest więc używanie samochodów wyposażonych w wiele części opartych na specjalnych komputerach, bez nich działania auta byłoby niemożliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here