Czas na rewolucję ogrodową

Zawsze marzył Ci się piękny, wypielęgnowany ogród? Lubisz sadzić kwiaty, drzewka i tworzyć kompozycje roślinne na swoim podwórzu? A może chcesz zorganizować mini ogródek na swoim balkonie lub tarasie? Jeśli chociaż jedna z odpowiedzi na te pytania brzmi „tak”, oto kilka wskazówek jak uporządkować dostępną przestrzeń!

Wielki ogród, wielki problem?

Jeśli posiadasz przy swoim domostwie dużą przestrzeń, którą możesz przekształcić w ogród, stoisz przed sporym wyzwaniem. Ogród to o wiele więcej niż kolejna powierzchnia do zagospodarowania – to projekt, do którego powinno się podchodzić z namysłem i planem. Wszystkie rośliny, które możesz tam posadzić, potrzebują czasu na wzrost i odpowiednich warunków, które czasem trzeba przygotować odpowiednio wcześniej. Wszystko zaczyna się od podłoża, które powinno się przygotować jako pierwsze, więc jeśli planujesz wyrównać wzniesienia i doły, zrób to, zanim zajmiesz się aranżacją poszczególnych fragmentów swojej działki. Jeśli planujesz sad, żywopłot lub rzędy iglaków, jako zabezpieczenie przed wścibskimi sąsiadami, to dla nich znajdź najpierw miejsce na swojej posesji. Kiedy już rozplanujesz przestrzennie swoją roślinność, czas na wyposażenie ogrodowe.

Ogród to wspaniałe miejsce do spędzania czasu z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi. Możesz tu organizować grille, imprezy przy basenie i romantyczne wieczory w altance. Gdzie najlepiej szukać niezawodnego asortymentu? Koniecznie odwiedź sklep eDomator i sprawdź ofertę mebli ogrodowych, od krzeseł po wygodne sofy i narożniki ogrodowe. Stwórz w swoim ogrodzie strefę wypoczynkową, w której z przyjemnością będziesz spędzać czas solo lub z rodziną. Możesz zainwestować w hamak na stelażu, relaksować się w nim po pracy, łapiąc promienie słońca, czytając książkę lub drzemiąc. A jeśli lubisz bawić się w ziemi, na stronie sklepu znajdziesz też sporo narzędzi ułatwiających zachowanie porządku w Twoim ogrodzie i pozbycia się chwastów w ogródku warzywnym. Zawsze warto przeznaczyć na niego chociaż małą część swojego ogródka – nie ma nic zdrowszego niż własne warzywa podawane w trakcie posiłków. A sadzenie i pielęgnowanie ich jest łatwe i przyjemne.

Mały ogródek

Jeśli nie posiadasz własnego ogrodu, ale masz taras lub balkon w swoim mieszkaniu, wciąż możesz stworzyć swój mały ogródek kwiatowy, warzywny lub ziołowy. Wystarczy, że posadzisz nasionka w doniczkach i będziesz regularnie je podlewać. Donice ogrodowe to idealne rozwiązanie, które prezentuje się niezwykle stylowo, dzięki ich eleganckim kształtom i różnym kolorom w ofercie do wyboru. Możesz dobrać do nich sofę lub fotele ogrodowe z małym stolikiem w zestawie i cieszyć się zielenią przy porannej kawie na balkonie. Kto powiedział, że opalać można się tylko w ogródku? Zadbaj o to, żeby w Twoim otoczeniu znajdowało się miejsce, w którym możesz komfortowo spędzić kilka chwil na świeżym powietrzu. Im więcej roślin posadzisz, tym lepiej – nie tylko produkują tlen, ale także uspokoją Cię i zrelaksują swoim kojącym, zielonym odcieniem. A kiedy zakwitną, wielobarwna mozaika poprawi Ci nastrój już po jednym spojrzeniu w jej kierunku. Stwórz swój mały, tajemniczy ogród.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here