Dlaczego warto gromadzić deszczówkę

Zbieranie deszczówki to praktyczny sposób na wykorzystanie darmowej wody do wielu celów. W tym poradniku dowiesz się, dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie i jak kupić nowoczesny i szczelny zbiornik. Poznaj kilka praktycznych porad!

Do czego można wykorzystać deszczówkę?

Gromadzenie deszczówki to doskonała propozycja dla wszystkich osób, które nie chcą marnować wody pitnej do innych celów niż spożywcze. Deszczówka sprawdzi się więc znakomicie przy podlewaniu trawników, myciu samochodów czy nawadniania ogrodów. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że w ten sposób można zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych w ciągu miesiąca. 

Woda za darmo?

Najważniejszym atutem deszczówki jest fakt, że nic nie kosztuje! Natomiast infrastruktura, która pozwala na jej gromadzenie, nie wymaga wielkich nakładów finansowych. To sprawia, że mamy do czynienia z ekologicznym, a zarazem ekonomicznym rozwiązaniem. W tym miejscu warto zaznaczyć, że wiele miast wprowadza dofinansowania do instalacji, która pozwala na gromadzenie deszczówki. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób korzysta z takich rozwiązań. 

Jak zbierać deszczówkę?

Deszczówkę można zbierać na dwa sposoby. Najprostsza metoda to nadziemna – wystarczy sięgnąć po pojemnik i umieścić go pod rynną. Alternatywą dla tego prowizorycznego rozwiązania jest zakup beczki do zbierania deszczówki. Przy czym warto pamiętać, aby sięgnąć po beczkę z tworzywa sztucznego, które wyróżnia się wysoką odpornością na zmienne warunki pogodowe. 

Drugi sposób to podziemny. To zaawansowane rozwiązanie, które wymaga nowoczesnego zbiornika. Zdecydowanie warto sięgnąć po zbiornik betonowy na deszczówkę. W tym przypadku największym atutem jest duża pojemność. Ponadto można łączyć zbiorniki, co pozwala na gromadzenie jeszcze większych zapasów wody.

Warto pamiętać, że przy zbieraniu deszczówki niezbędne jest odpowiednie pokrycie dachu, który powinien być stromy, a najlepiej pokryty łubkiem lub dachówką. Wówczas woda będzie miała mniej zanieczyszczeń. Natomiast nie należy korzystać z wody, spływającej po dachu z elementami cementu i azbestu.

Ponadto zalecamy zakupy u sprawdzonych producentów. Firma Mamut już od lat prowadzi sprzedaż trwałych zbiorników na deszczówkę, które cieszą się uznaniem wśród najbardziej wymagających klientów.

Wiele możliwości

Firma Mamut proponuje wiele betonowych zbiorników na deszczówkę o różnych wymiarach. Dzięki temu z łatwością można dobrać rozwiązanie dopasowane do osobistych potrzeb. Każdy model wyposażony jest w standardowe wieko, a także płytę najazdową. Elementy te można jednak wymienić na płytę pod samochody ciężarowe i osobowe, a także na wieko żeliwne.

Przed zakupem warto skontaktować się z profesjonalną obsługą sklepu internetowego firmy, dzięki czemu uzyskasz wszystkie niezbędne informacje i zamówisz najlepszy zbiornik. Oferta jest tak bogata i zróżnicowana, że z łatwością znajdziesz rozwiązanie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here