rower trekkingowy

Rower to przyjazny dla środowiska środek transportu. Jednym z popularnych rodzajów jest model trekkingowy. W naszym poradniku znajdziesz informacje, czym charakteryzuje się tego typu rozwiązanie oraz na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów. Poznaj kilka szczegółów, a wybór będzie znacznie łatwiejszy.

Czym jest rower trekkingowy? 

Rower trekkingowy to jednoślad, który stanowi połączenie roweru szosowego, miejskiego oraz górskiego. Jest dość szybszy i świetnie sprawdza się w różnych warunkach. Jego charakterystyczną cechą są specjalne opony z bieżnikiem terenowym (są grubsze i węższe od tych w rowerze górskim). Koła najczęściej mają 28 cali na wzór modeli szosowych. Kolejne atuty to amortyzowane elementy konstrukcji w postaci widelca przedniego i błotników. Ponadto użytkownicy mogą z łatwością dostosować pozycję jazdy do osobistych potrzeb. Dziś rower trekkingowy kupisz z powodzeniem na stronie https://polskie-rowery.pl/. Wystarczy zapoznać się z ofertą i sięgnąć po idealny model dla siebie. W razie wątpliwości eksperci ze sklepu internetowego Twój Styl pomogą Ci sięgnąć po najlepsze rozwiązanie. 

Komu można polecić rower trekkingowy?

Taki jednoślad cenią wszystkie osoby, które poruszają się rowerem po mieście, a także tacy, którzy poszukują roweru do dalekich wycieczek. Modele dostępne w sklepie Twój Styl wyposażone są w bagażnik, co również dla kupujących stanowi bardzo ważny aspekt. Chociaż rower trekkingowy to uniwersalne rozwiązanie, może nie poradzić sobie ze stromym czy kamienistym terenem. Wówczas warto sięgnąć po inny model. 

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Zakup roweru to inwestycja na lata. Dlatego warto sięgać po modele renomowanych producentów, dzięki czemu o najwyższą jakość można być spokojnym. Ponadto należy przeanalizować kilka aspektów technicznych, aby wybrać pojazd dopasowany do osobistych preferencji.

  • Rama – wybierz rower z solidną ramą, gdyż to podstawa konstrukcji. Stalowe nie są drogie, choć cięższe. Rower z ramą aluminiową może być droższy, lecz dużo lżejszy. Warto więc zastanowić się, do czego będzie nam jednoślad służył i jak często będziemy z niego korzystać.
  • Koła – wybierać można spośród kilku rodzajów kół. Ta najmniejsze są oczywiście najlżejsze. Natomiast większe pozwolą osiągnąć większą szybkość i lepszą stabilizację.
  • Opony – przy ich wyborze zwróć uwagę na Twój styl jazdy oraz rodzaj nawierzchni, po której będziesz poruszać się najczęściej. Bieżnik agresywny to doskonałe rozwiązanie do trudnych nawierzchni. Z kolei bieżniki semi-slick przeznaczono dla osób, które najczęściej poruszać się będą do praczy czy szkoły. 
  • Przerzutki i hamulce – zdecydowanie warto stawiać na solidny i dobrze wykonany osprzęt. Dzięki temu zachowasz komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Podczas zakupów w sklepie internetowym Twój Styl nie musisz się martwić. Z łatwością sięgniesz po sprawdzone rozwiązanie. 
  • Amortyzacja – Sztywny widelec, który znajdzie zastosowanie przy tłumieniu wstrząsów, sprawdzi się idealnie. 

Przeanalizuj powyższe elementy i sięgnij po rozwiązanie, które pozwoli Ci cieszyć się jazdą bez żadnych kompromisów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here