Jak złamać nogę?

Złamania są powszechne. Dzieci i osoby starsze są na nie jednak bardziej narażone. Starsi ludzie często chorują na osteoporozę, przez co ich kości są bardziej podatne na złamanie. Są cztery kości (strzałka, piszczel, rzepka i kość udowa) i trzy stawy (w biodrze, kolanie i kostce) w ludzkiej nodze. W razie wypadku kości te mogą pęknąć lub rozbić się na dwie, lub więcej części. Rozróżniamy złamania otwarte i zamknięte. Otwarte złamanie charakteryzuje się kością wystającą przez ranę skóry — a ryzyko późniejszej infekcji jest bardzo wysokie. Zamknięte złamania mają nienaruszoną powierzchnię na skórze nad miejscem złamania. Brzmi źle, prawda? Mimo to wiele osób wciąż próbuje dowiedzieć się jak złamać nogę. Tutaj znajdziesz możliwe sposoby złamania nogi celowo lub przypadkowo wraz z konsekwencjami.

Ostrzeżenie! Nigdy nie zamierzaj celowo łamać nóg bez zrozumienia konsekwencji. To może być bardzo bolesne!

Kij baseballowy może być idealnym przedmiotem, który pomoże ci złamać nogę. Wystarczy, że znajdziesz kogoś, kto uderzy cię z całej siły takim kijem w nogę.

Możesz również złamać nogę poprzez skakanie. Wspinaj się po ścianie w butach do biegania, a następnie zeskocz ze ściany. Upewnij się, że wylądujesz na nodze ze stopą pod kątem. But spowoduje, że kostka będzie bardziej skręcać.

Upuść duży, ciężki kamień na nogę. Na pewno poczujesz się dziwnie, ale kiedy spróbujesz poruszyć nogą, poczujesz ból, a kość pęknie.

Użyj zwierzęcej nory. Najpierw zaklinuj w niej nogę, a następnie upadnij w tył. Upewnij się, że ktoś zadzwoni na pogotowie, bo będziesz odczuwać ogromny ból.

Wykorzystaj czyjś ciężar. Niech ktoś naskoczy całym swoim ciężarem nas twoją nogę.

Umyślne i zaplanowane złamanie nogi wygląda bardzo boleśnie. Oto jak może się to zdarzyć przez przypadek.

Upadek.
Czasami ludzie mogą złamać nogę, gdy spadają z pewnych miejsc np. ze schodów. Może to spowodować złamanie kości piszczelowej lub strzałkowej. Kość udowa potrzebuje więcej siły na złamanie.

Wypadek samochodowy.
Podczas wypadku samochodowego jesteś narażony nie tylko na złamanie nogi, ale też innych części ciała. Mogą to być naprawdę złożone złamania, po których czeka cię długo rehabilitacja.

Urazy sportowe.
Noga może zostać złamana z powodu bezpośredniego uderzenia ciała przeciwnika lub przedmiotu np. kija hokejowego.

Problemy związane ze złamaniem
Zdecydowana większość złamań stwarza mało problemów, jeśli są odpowiednio zadbane. Jednak złamania spowodowane wpływem dużych sił, takich jak wypadki samochodowe i upadki z dużych wysokości, mogą być poważniejsze.

Infekcje mogą stanowić poważny problem w przypadku otwartych złamań. Jeśli bakterie dostaną się do rany, poważna infekcja może być trudna do wyleczenia. Infekcja może rozprzestrzenić się do krwi, dochodzi do jej zatrucia. Taki stan może zagrażać życiu.

Uszkodzenie nerwów. W przypadku złamań nerwy wokół miejsca złamania mogą być narażone na różne naprężenia. Najczęstszą rzeczą jest to, że złamanie wraz z obrzękiem wokół niego podrażnia lub uszkadza nerw. Może to być spowodowane mrowieniem i zaburzeniami czucia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here