Mężczyzno – zadbaj o siebie

W ostatnich kilkunastu latach można zauważyć ogromną zmianę w postrzeganiu męskiej pielęgnacji. Jeszcze przecież nie tak dawno dbający o siebie mężczyzna uchodził za zniewieściałego, a prawdziwy samiec alfa miał być twardzielem, którego pielęgnacja ogranicza się do umycia zębów, wzięcia prysznicu i podstrzyżenia włosów. Dzisiaj nikogo nie dziwią mężczyźni u barbera, kosmetologa czy w gabinecie medycyny estetycznej. O czym więc powinien pamiętać mężczyzna, aby uchodzić za prawdziwie zadbanego?

  1. Siłownia i aktywność fizyczna

Nic nie wygląda zdrowiej niż szczupła, wysportowana sylwetka. Jeśli ktoś potrafi zapanować nad własną wagą, to podświadomie sygnalizuje, że również w innych kwestiach może być godny zaufania i solidny. Siłownia, rower, rolki, pływanie – sposobów na zadbanie o sylwetkę jest naprawdę mnóstwo. Jako bonus będziesz się po prostu lepiej czuł, cieszył lepszym zdrowiem i lepiej spał. Sport naprawdę da się polubić!

  1. Dbaj o zarost

Broda i wąsy przeżywają ostatnio ogromną eksplozję popularności – i nic dziwnego, bowiem odpowiednio wypielęgnowane mogą być ozdobą każdego mężczyzny. Z drugiej strony niewiele rzeczy może go tak oszpecić, jak nierówny, nieuregulowany zarost i łuszcząca się skóra pod nim. Dlatego, jeśli decydujesz się na brodę, to absolutnie konieczne staną się dla Ciebie regularne zabiegi pielęgnacyjne – w domu albo u pobliskiego barbera.

  1. Dbaj o higienę jamy ustnej

Chociaż brzmi to, jak oczywistość, to warto podkreślić, że dbanie o zęby obejmuje znacznie więcej niż tylko ich szczotkowanie kilka razy dziennie. W codziennej rutynie powinno się znaleźć miejsce dla czyszczenia przestrzeni międzyzębowej nicią dentystyczną, a także czyszczenie języka. Konieczne będą także regularne wizyty kontrolne u dentysty i, co nieco kosztowne, wypełnienie wszystkich braków w uzębieniu oraz wybielanie i usuwanie kamienia. Nawet jeśli masz młodość już dawno za sobą, warto rozważyć leczenie ortodontyczne, o ile oczywiście masz jakiekolwiek nierówności. Twój uśmiech jest Twoją wizytówką – dlatego nie warto na nim oszczędzać.

  1. Nie bój się medycyny estetycznej

Czas z nikim nie obchodzi się łagodnie i zmarszczki oraz opadające policzki zaczynają się pojawiać u Panów w okolicy 30 roku życia. Nie musisz godzić się na szybkie starzenie i całkiem sporo możesz zyskać w gabinecie medycyny estetycznej. Zabiegi takie jak mezoterapia osoczem Warszawa pozwolą w małoinwazyjny sposób poprawić owal twarzy, usunąć oznaki starzenia i zmęczenia oraz na długo odżywić skórę. Nie kosztuje to zbyt dużo, a efekt utrzymuje się przez wiele miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here