Na czym polega kriolipoliza?

0
1410

Któż nie chce pozbyć się zbędnych kilogramów? Rygorystyczna dieta i wyczerpujące ćwiczenia wcale nie są najlepszym sposobem na osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Doskonałą metodą na pozbycie się komórek tłuszczowych jest ich bezpieczne zamrożenie w czasie zabiegu kriolipoliza. Komórki tłuszczowe obumierają i mogą zostać w bezpieczny sposób wydalone przez organizm.

Jak działa coolsculpting?

Kriolipoliza to metoda, która opracowana została przez Diater’a Manstein’a oraz R Rox Anderson’a. Ci dwaj amerykańscy lekarze odkryli, że komórki tłuszczowe obumierają już w temperaturze w zakresie od 5 do 0 stopni Celsjusza. Zamrożone komórki zostają usunięte przez naturalne procesy metaboliczne, które zachodzą wewnątrz organizmu, dzięki czemu metoda jest w pełni bezpieczna dla zdrowia. Zamrażanie tkanki tłuszczowej jest o wiele mniej inwazyjne niż alternatywny zabieg liposukcji. Do przeciwwskazań przed zabiegiem zalicza się ciąża, karmienie piersią, niskie ciśnienie, cukrzyca, a także zaburzenia pracy nerek oraz wątroby. Decyzję o skorzystaniu z tej metody usuwania tłuszczu najlepiej skonsultować z lekarzem.

Jak wygląda zabieg zamrażania tkanki tłuszczowej?

Coolsculpting to bezbolesny zabieg, a bezpieczeństwo pacjentów gwarantuje między innymi zastosowanie specjalnego żelu przeciwodmrożeniowego, który ochrania skórę. Na skórę pokrytą sterylnym okładem przykłada się następnie specjalny aplikator, który zasysa tkankę i precyzyjnie zamraża tłuszcz. Dostępne są różne wielkości aplikatorów, a ich wybór uzależniony jest przede wszystkim od części ciała, która poddawana jest zabiegowi. Ponadto kriolipoliza cena jest bardzo przystępna, dzięki czemu praktycznie każdy może pozwolić sobie na skorzystanie z tego nowoczesnego zabiegu.

Rezultaty kriolipolizy

Zamrażanie tkanki tłuszczowej zapewnia rezultaty doskonale widocznie gołym okiem. Zalegająca pod skórą tkanka tłuszczowa może zostać zredukowana nawet o 25 procent. Efekty zabiegu nie są jednak zauważalne natychmiast po zamrożeniu komórek tłuszczowych, ponieważ należy poczekać na efektywne działanie naturalnych procesów metabolicznych, które odpowiadają za ich usunięcie. Kriolipoliza cena zależy od partii ciała, która ma zostać odtłuszczona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here