Spódnica – wybór doskonały na każdą okazję!

0
1211

Cieszą się ogromną popularnością wśród kobiet w każdym wieku i pasują na każdą okazję. Spódnice, bo o nich mowa, można dobrać indywidualnie do własnego stylu i potrzeb. Co więcej, można je nosić w naprawdę wielu zestawieniach, co znacznie ułatwia nam komponowanie stylizacji zarówno codziennych, jak i bardziej odświętnych.

Spódnica na co dzień i nie tylko

Wiele kobiet wybiera spódnice na co dzień, do pracy. W niektórych zawodach i firmach są one wręcz elementem dress codu. Dlatego też producenci spódnic proponują szeroki ich wybór zarówno dla młodych, jak i nieco bardziej dojrzałych kobiet. Spódnica, którą wybieramy na co dzień, nie powinna być zbyt krótka, a tym samym wyzywająca. Oczywiście taki model może zagościć u nas w szafie, jednak lepiej zostawić go na wieczorne wyjścia czy popołudniowe spacery. Tymczasem do pracy wybieramy modele, których długość sięga minimum do połowy uda. Ich kolorystyka powinna być stonowana – taką spódnicę łatwiej jest zestawić z innymi częściami garderoby. Od święta natomiast możemy nieco bardziej zaszaleć i wybrać spódnice, które będą odpowiadały naszemu stylowi. Może być to model ze skóry, z dużym pasem, z wysokim stanem lub delikatnie błyszczący. Kolor spódnicy „od święta” jest zupełnie dowolny, jednak pamiętajmy, że im bardziej wymyśla barwa, tym bardziej stonowana powinna być reszta stylizacji. Warto zwrócić uwagę na to, że w ostatnim czasie takie zestawienie jest bardzo modne – jedna, wyróżniająca się część garderoby (na przykład spódnica) i pozostałe, nieco mniej ekstrawaganckie (na przykład w kolorze czarnym).

Nie tylko na lato

Latem bardzo chętnie nosimy spódnice, zresztą są one o wiele lepszym wyborem niż długie spodnie, natomiast na krótkie szorty nie zawsze możemy sobie pozwolić. W ciepłe dni żadnej kobiety nie trzeba specjalnie zachęcać do tego, aby ubrała spódnicę. Jesienią też jeszcze chętnie ją zakładamy, jednak wtedy konieczne będą już rajstopy. Wiosną natomiast jesteśmy tak stęsknione za ciepłem, że spódnicę wybieramy nawet w chłodniejsze dni. Tymczasem spódnice są idealnie także zimową porą, gdy na dworze temperatura znacznie spada. Wystarczy dobrać do nich rajstopy – najlepiej grube bądź nawet termiczne, a także długie kozaki za kolano, które w ostatnim czasie stały się bardzo modne. Pamiętajmy także o tym, żeby wybierać zimą spódnice wykonane z nieco grubszych materiałów. Latem zaś pozwólmy sobie na zwiewne, lekkie spódniczki w kolorowe wzory. Pamiętajmy, że w spódnicy nie tylko wyglądamy doskonale, ale i czujemy się bardzo kobieco.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here