Zmywarka do zabudowy

Zmywarki do zabudowy występują w dwóch wariantach: w jednym panel sterowania jest widoczny, w drugim całe urządzenie w pełni schowane jest za meblowym frontem. Jakie są plusy i minusy obydwu rozwiązań, które jest wygodniejsze? Zobacz nasze porównanie i zdecyduj, którą zmywarkę wybrać i dlaczego?

Zmywarka do zabudowy: z panelem zewnętrznym czy bez?

Zmywarka w domu to wielka oszczędność czasu, a model do zabudowy potrafi świetnie wkomponować się w kuchenną aranżację. Na etapie wyboru urządzenia może jednak pojawić się dylemat: odkryty czy zintegrowany panel sterowania? Czynników, które pozwolą nam podjęcie trafnej decyzji jest kilka, warto więc rozważyć wszystkie za i przeciw, by cieszyć się sprzętem dostosowanym do naszych oczekiwań i potrzeb. Najpierw jednak wyjaśnijmy sobie, czym oba modele różnią się od siebie pod względem wizualnym.

Zmywarka zintegrowana

Zmywarka zintegrowana – co to znaczy?

Zmywarka do zabudowy wyposażona w programator, który w pełni ukryty jest za meblowym frontem. Kiedy zatem jej drzwiczki są zamknięte, niczym nie wyróżnia się spośród pozostałych elementów kuchennej zabudowy – jest zupełnie niewidoczna, dzięki czemu jej obecność w żaden sposób nie wpływa na aranżację kuchni. Z kolei zmywarka do zabudowy z panelem odkrytym zbudowana będzie w nieco inny sposób. Tutaj jedynie część drzwiczek urządzenia chowa się za frontem szafki, a sam panel sterowania pozostaje na wierzchu.

Zakryty panel czy z zmywarka z panelem z przodu

Zakryty panel czy z zmywarka z panelem z przodu?

Jakie aspekty wziąć pod uwagę, dokonując wyboru? Ich zestawienie znajdziesz w tabeli poniżej.

  Zmywarka z panelem przednim Zmywarka zintegrowana
Sterowanie Panel znajduje się na wierzchu, dzięki czemu zawsze mamy do niego łatwy dostęp. Programowanie zmywarki może obywać się również wtedy, gdy jej drzwiczki są zamknięte. Panel znajduje się w górnej części drzwiczek. Jest niewidoczny, a żeby się do niego dostać, front zmywarki musi zostać otwarty.
Wygoda Odkryty panel jest wygodny w obsłudze, a widoczny wyświetlacz pozwala przez cały czas kontrolować przebieg zmywania oraz czas pozostały do końca cyklu. Sama obsługa zmywarki jest prosta i wygodna. Problem jednak może pojawić się podczas pracy urządzenia. Ukryty wyświetlacz nie pozwoli nam monitorować cyklu zmywania. Czasem też – gdy to nie my nastawialiśmy zmywarkę – będzie nam trudno stwierdzić, czy zmywarka chodzi czy też nie, a otwarcie drzwiczek będzie ryzykowne. Rozwiązaniem są jednak zmywarki zintegrowane z  wyświetlaczem na podłodze. Urządzenia te emitują kolorowe światło (w postaci punktu bądź też odliczającego czas do zakończenia programu zegara), które pojawia się na naszej podłodze, dając nam tym samym znać o trwającej pracy zmywarki. O zakończeniu zmywania poinformuje nas natomiast sygnał dźwiękowy.
Utrzymanie w czystości Widoczny panel jest znacznie bardziej narażony na zabrudzenia – zarówno te wynikające z użytkowania samego urządzenia, jak i kuchni w ogóle. Schowany panel nie będzie brudził się tak szybko. Jest też odpowiednio mniejszy, a zatem szybciej go umyjemy.
Estetyka Odkryty panel w zmywarce jasno komunikuje, co zostało ukryte za frontem szafki. Może mieć też wpływ na ogólny wystrój kuchni. Zamaskowanie panelu sterowania to zabieg, który daje nam pewność, że zmywarka w żaden sposób nie wpłynie na wygląd pomieszczenia. Tego typu zmywarka sprawdzi się zatem w każdym wnętrzarskim stylu.
Cena Różnica w cenie nie będzie znaczna. W jednej i drugiej wersji znajdziemy tańsze i droższe modele – w zależności od oferowanym funkcji, klasy energetycznej czy marki.
Zabezpieczenie przed dziećmi Znajdujący się na wierzchu panel, można powiedzieć, że stanowią zaproszenie dla małych dzieci, które uwielbiają poznawać nowości i naciskać przyciski. Ukryty panel nie będzie tak atrakcyjny dla maluchów, będzie więc bezpieczniejszą alternatywą dla rodziców i ich pociech.

 

Czy 1 producent oferuje oba warianty

Czy 1 producent oferuje oba warianty?

Wybór zarówno zmywarek do zabudowy z panelem, jak i bez, jest bardzo szeroki – zarówno jeżeli chodzi o modele 45, jak 60 cm. Urządzenia różniące się sposobem sterowania znajdziemy w ofercie wielu producentów, dlatego też jeżeli zależy nam na porównaniu dwóch wersji zmywarek do zabudowy od jednej marki, nie będzie z tym najmniejszego problemu. Decydując się z kolei na zmywarkę do pełnej zabudowy, pamiętajmy, że warto wybrać model z lampką informującą nas o trwającej pracy urządzenia. Przykładowo w zmywarce Siemens SN 63HX52CE rozwiązaniem to znajdziemy pod nazwą InfoLight, z kolei marka Kernau określa je mianem Floor Light – możesz sprawdzić to chociażby na przykładzie zmywarki do zabudowy Kernau KDI 6854 SD.

floor light w zmywarce

Wspomniane modele oraz inne zmywarki możesz nabyć online w sklepie Max Kuchnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here