Szczoteczki do zębów

Kto i kiedy po raz pierwszy pomyślał o myciu zębów, jest dla historyków zagadką. Dla współczesnego człowieka ważniejsze jest, aby robić to regularnie i wydajnie. Nie jest tajemnicą, że produkty do pielęgnacji zębów przeszły intensywny postęp technologiczny. Najbardziej skuteczne akcesoria do czyszczenia w domu to szczoteczki do zębów: manualne, elektryczne i ultradźwiękowe. Są one niezwykle skuteczne nawet w walce z chorobami jamy ustnej, nie mówiąc już o ich zapobieganiu. Przy długim szczotkowaniu z użyciem dobrej pasty do zębów można całkowicie usunąć resztki jedzenia, płytkę nazębną i masować dziąsła.

Szczoteczki do zębów posiadają wiele zalet

Szczoteczka do zębów razem z pastą do zębów odpowiada za utrzymanie czystości jamy ustnej i zębów. Jej przeznaczeniem jest dokładne rozprowadzenie pasty po zębach, usuwanie nagromadzonego osadu. Przedmiot ten wykonuje takie zadanie poprzez pocieranie o zęby oraz tkankę miękką, to znaczy dziąsła i język.

Szczoteczka do zębów odpowiada za:

> utrzymanie zdrowych zębów i dziąseł

> niwelowanie krwawienia i zapalenia dziąseł

> zapobieganie chorobom pochodzącym z jamy ustnej (na przykład zapalenie migdałków, szereg problemów trawiennych)

> pielęgnację koron, implantów, systemów wsporników.

Szczoteczki do do zębów dostępne w wielu wariantach można znaleźć pod adresem https://www.domowystomatolog.pl/pol_m_Szczoteczki-674.html.

Jak wybrać odpowiednią szczoteczkę?

Większość ludzi jest przyzwyczajona do używania konwencjonalnej (manualnej) szczoteczki do zębów. Jest ona skuteczna, jeśli przestrzega się zasad techniki czyszczenia. Wybór jest dość łatwy, głównym kryterium jest stopień sztywności jej włosia. Im bardziej wrażliwe są zęby i dziąsła, tym bardziej miękkie powinno być włosie. Z każdym dniem nowoczesne rozwiązania stają się coraz bardziej popularne. Elektryczne szczoteczki działają dzięki niewielkiemu wbudowanemu silnikowi, który porusza włosiem lub całą głowicę czyszczącą szczotki.

Zalety elektrycznej szczoteczki do zębów są oczywiste:

> z powodu intensywnych ruchów włosia usuwa się więcej płytki nazębnej,

> wbudowany zegar pomaga poświęcić dokładnie 2 minuty na czyszczenie – jest to czas trwania procedury uważany za optymalny,

> istnieje możliwość wypróbowania różnych głowic i zmiany trybów czyszczenia, wybierając te, które są odpowiednie dla danej osoby.

Różnorodność szczoteczek elektrycznych

Elektryczne szczoteczki różnią się przede wszystkim technologią szczotkowania, to znaczy rodzajem i prędkością ruchu włosia. Zarówno same włosie, jak i głowica czyszcząca mogą się poruszać. Ponadto elektryczne szczoteczki do zębów różnią się liczbą trybów szczotkowania, wyposażeniem i obecnością dodatkowych funkcji, które sprawiają, że szczotkowanie jest jeszcze bardziej wygodne i skuteczne. Na przykład, aby zapobiec zbyt dużemu naciskowi włosia na zęby, wiele modeli ma czujnik ciśnienia. A dla tych, którzy dopiero zaczynają używać szczotki elektrycznej, przydatna będzie funkcja stopniowego zwiększania mocy w pierwszych dniach użytkowania.

Ultradźwiękowe szczoteczki do zębów

Cechą szczoteczek ultradźwiękowych jest generowanie ultradźwięków o częstotliwości 1,6 MHz, które mogą zniszczyć łańcuchy bakteryjne tworzące płytkę nazębną. Ich zaletą jest to, że ultradźwięki oczyszczają trudno dostępne obszary jamy ustnej, a nawet wnikają głęboko w dziąsła, niszcząc bakterie chorobotwórcze. Szczoteczka do zębów działa wyłącznie za pomocą ultradźwięków, jego źródło znajduje się w główce szczoteczki, dzięki czemu ultradźwięki wnikają głęboko w tkankę przyzębną, poprawiając stan dziąseł. Produkty te łączą działanie ultradźwięków z intensywnymi ruchami włosia skutecznie usuwa płytkę nazębną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here