dress code

Dress code jest niezwykle istotny, kiedy starasz się o pracę i chcesz wypaść jak najlepiej. Przez odpowiednio dobrany ubiór pokazujesz, że masz szacunek do rozmówcy. Dress code w skrócie nic innego, jak określony sposób ubierania się, do danej sytuacji. Jak zatem ubrać się do pracy? 

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/dress-code/

Dress code do biura

Co założyć do pracy, aby zachować zasadę dress code? Przede wszystkim postaw na klasykę i elegancje. Nie kombinuj z kolorami. To nie jest czas oraz miejsce do tego, aby eksperymentować z kolorami i koncepcjami. Na co w takim razie się zdecydować?

  • Biała damska koszula – nie ma co dużo mówić. Jest to ubranie, które jest niezbędne w szafie każdej bizneswoman. Jedna koszula potrafi sprawić, że całość wygląda zupełnie inaczej.
  • Delikatna biżuteria– jeżeli chodzi o dodatki, to także nie można zapomnieć, aby trzymać się odpowiednich zasad. Co z tego, że założysz skromną sukienkę, gdy w Twoich uszach znajdą się długie kolczyki, a na szyi pojawi się olbrzymi naszyjnik. Umiar jest jak najbardziej wskazany! Piękno tkwi przecież w prostocie.
  • Damski garnitur – sprawdzi się nie tylko do pracy, czy w służbowych sytuacjach, ale również na wielkie wyjścia czy imprezy okolicznościowe! Do pracy możesz wybrać wersję z grubszego materiału w granacie, szarości lub czerni, a jeśli chodzi o inne okazje – możesz szaleć. Tutaj dowolność jest ogromna. Przez kolory pastelowe do neonowych. Wyraź siebie!

Dress code to nie tylko ubranie

W dotrzymywaniu dress code’u nie liczy się tylko ubranie, ale również fryzura, makijaż i kolor paznokci. Manicure nude sprawdza się w tym przypadku idealnie. Jest najtrafniejszym wyborem, ponieważ dzięki niemu Twoje paznokcie będą wyglądać schludnie i z klasą. Jeśli chodzi o włosy, zasada jest jedna – nie szalej! Postaw na prostotę. Włosy związane w kucyk, kok lub po prostu rozpuszczone, ale schludnie ułożone. Makijaż z kolei nie może być mocny, Idealne będą odcienie beżu i brązu. Dodatkowo nie podkreślaj mocno ust, postaw na delikatną pomadkę w kolorze nude, zwykły błyszczyk lub pomadkę nawilżającą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here