Zamierzasz założyć stronę

Założenie nowego projektu w internecie – witryny, forum, bloga czy sklepu internetowego to zawsze pewne wyzwanie. Szczególnie ekscytuje, kiedy robimy to pierwszy raz, jednak nawet przy innych okazjach jest to dość przełomowy moment – od poprawnego startu zależą bowiem dalsze losy projektu, który może nam przynieść nowych odwiedzających, jak i stać się źródłem dochodów. O czym więc pamiętać, by nie popełnić falstartu?

Po pierwsze – treść

Jeśli liczyć na stałych czytelników lub po prostu chcesz, by ludzie wchodzili na twoją stronę, musisz postawić na wysokiej jakości treści. To prawda, że w internecie tworzyć może każdy – nawet osoby niemające nic do powiedzenia (co niestety często bywa nadużywane), jednak nie oznacza to, że tworzenie treści niskiej jakości przysporzy naszej stronie popularności. Jeśli chcesz prowadzić blog, to pisz o rzeczach, na których się znasz lub którymi się pasjonujesz i poznajesz je bliżej. To, co przyciąga czytelników i odwiedzających to autentyczność – jeśli zauważą oni, że „nie ściemniasz”, to z pewnością chętnie będą odwiedzać stronę. Jednak musisz pamiętać o tym, że twoja witryna musi być żywa – treści powinny trafiać na nią regularnie – przynajmniej raz w tygodniu, albo częściej. Wówczas będzie po co na nią wracać.

Po drugie – marketing

Nawet najbardziej ambitna treść nie przyniesie dużo korzyści, jeśli nikt jej nie przeczyta. Niestety, tak wygląda zdecydowana większość witryn internetowych w naszym kraju – z czasem ich twórcy zniechęcają się nikłą liczbą odwiedzin i porzucają swoje pomysły. Recepta? Pozycjonowanie stron Warszawa – rozwiązanie pozwalające na relatywnie niskokosztowe przebicie się do świadomości czytelników. Dzięki usprawnieniu słów kluczowych (SEO), zadbaniu o odpowiednią ilość linków z zaprzyjaźnionych stron i blogów i regularne wstawianie treści (linkujących do zawartości samej witryny) można w ciągu kilku tygodni uzyskać bardzo dobre wyniki, a pozycja w wyszukiwarce może wyraźnie się poprawić. Oczywiście na rezultaty zazwyczaj trzeba trochę poczekać, jednak jest to najbardziej opłacalny sposób na znalezienie odbiorców naszych treści – długotrwała współpraca z profesjonalną agencją marketingową może przynieść spektakularne wręcz rezultaty, szczególnie porównując z brakiem jakichkolwiek działań marketingowych.

Założenie strony w sieci nie jest trudne – jednak jej utrzymanie, zbudowanie społeczności i monetyzacja już tak. Dlatego warto od samego początku postawić na dobre treści i marketing – to gwarancja sukcesu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here