markowe okulary przeciwsłoneczne
fot. pexels.com

Okulary przeciwsłoneczne to obowiązkowe akcesoria na słoneczne dni. Wiele osób nie wyobraża sobie funkcjonowania bez nich, zwłaszcza, że pod słońce nic nie widzą. Dobieranie okularów przeciwsłonecznych jednak nie jest takie proste! Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Zobacz też: https://www.moda.info.pl/markowe-okulary-przeciwsloneczne-ile-kosztuja-i-gdzie-je-kupic/

Odpowiednie okulary przeciwsłoneczne

Szukając okularów przeciwsłonecznych przede wszystkim musisz się skupić na ich podstawowej funkcji, którą mają spełnić, a więc na ochronie twoich oczu. Okulary przeciwsłoneczne powinny mieć filtry UV, a także niektóre z nich również polaryzację. Co to oznacza?

Filtry UV chronią twoje oczy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Prawidłowe oznaczenie okularów z filtrami UV wynosi 400UV na szkle. Dodatkowo warto również zrobić test, czy ów model okularów, który chcesz kupić faktycznie posiada tę formę ochrony. Wystarczy, że założysz okulary i spojrzysz w stronę słońca, a twoja źrenica nie powinna się zmniejszyć, to znaczy, że ochrona szkieł jest wówczas odpowiednia.

Dodatkową opcją w szkłach przeciwsłonecznych jest również polaryzacja. To zdolność ochrony oczu przed odbijaniem światła od różnych powierzchni. Doskonale sprawdza się w okularach przeciwsłonecznych dla kierowców, którzy spędzają dużo czasu za kółkiem.

Markowe okulary

Inwestując w okulary przeciwsłoneczne powinniśmy kupować je wyłącznie wśród sprawdzonych marek i producentów. To bardzo ważne, gdyż tylko u nich modele okularów przeciwsłonecznych będą miały faktyczną ochronę na szkłach przed promieniami słonecznymi.

Okulary od mniej znanych marek mogą po prostu być picem na wodę. A jeśli zależy ci na pełnej ochronie twoich oczu przed promieniami słonecznymi, wówczas powinieneś zdecydowanie wybrać droższe, lecz sprawdzone marki, takie jak np.: Ray Ban, Solaris, czy z twojego salonu optycznego, z którego pochodzą twoje okulary korekcyjne.

Szkodliwość promieni słonecznych jest bardzo wysoka, zatem chcąc uniknąć w przyszłości chorób oczu, nawet tych mniej poważnych jak wysuszona śluzówka oka, lepiej wybierać odpowiednie modele okularów przeciwsłonecznych, które posiadają zdolność ochrony oczu.

Przeczytaj też: http://www.stazmalzenski.pl/szara-sukienka-na-wesele/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here