Ciąża oraz płodność - dni płodne jak liczyć?

W dzisiejszych czasach macierzyństwo jest czymś normalnym, standardowym, aczkolwiek są pary, którym nie jest dane cieszyć się z bobasa. Wtedy decydują się na metodę ,, in-vitro” lub adopcję, ale są pary które mają prawie co rok nowego potomka, myślę że nawet nie planowane.
A więc temat jak się robi dzieci jest ciężki, to zależy najczęściej od płodności kobiety oraz od jakości plemników mężczyzny, bo aby doszło do zapłodnienia to kobieta musi mieć dni płodne czyli być w fazie owulacji. A więc jak liczyć dni płodne? Dni płodne najłatwiej jest wyliczyć kobietom, które mają regularną miesiączkę; pierwszy dzień miesiączki jest pierwszym dniem cyklu, a więc dni płodne zaczynają się na czternasty dzień cyklu najczęściej, ale przedział jest 11-16 dni.
Więc jest to najlepszy czas na współżycie, jeśli się jest gotowym na dziecko, w owulację jest największa szansa na połączenie komórek rozrodczych oraz zapłodnienie, są również przypadki ciąży w dni nie płodne, seks przed owulacją czy w okres, to wszystko zależy od regularności cyklu, plemnik może przeżyć nawet 5 dni.
A więc osoby, które starają się o maleństwo muszą uaktywnić życie erotyczne i kochać się minimum 3 razy w tygodniu. Jeśli po roku starań nadal nie będziesz w ciąży to moim zdaniem najlepiej, abyście poszli zrobić oboje badania – żeby znaleźć przyczynę. Dni płodne można zaobserwować u siebie bez elektronicznych kalendarzyków poprzez mierzenie temperatury ciała, wygląd śluzu, ból brzucha podczas owulacji, przeważnie ma się większą ochotę na seks. Wiele osób starających się o dziecko wyczekuje dwóch kresek na teście, denerwują się, stresują przygnębiają, jeśli jej nie ma, ale największym wrogiem przy staraniach o dziecko są nerwy, stres. Najlepszy czas na ciążę u kobiet jest wiek do trzydziestu lat, a to dlatego, że po 30 roku życia występuję spadek płodności- jajniki są mniej wrażliwe na sygnały hormonalne, kolejną przyczyną mogą być infekcje, endometrioza, mięśniaki macicy oraz niedrożne jajniki. Po trzydziestce ciąża jest bardziej podatna na poronienia oraz naukowcy odkryli, że jest spore ryzyko urodzenia dziecka obciążonymi wadami genetycznymi (zespół Downa). Nie tylko w przypadku kobiet zmniejsza się płodność, występuję również u mężczyzn poprzez słabą jakość plemników, ale również poprzez brak spermy, problemy z jej poruszaniem oraz ilością, przyczynami mogą być: choroby przenoszone drogą płciową, otyłość, używki oraz nie, które leki mogą wywoływać niepłodność i jeśli staracie się o potomstwo, a nadal brak kreski na teście musicie się przebadać. Badania mężczyzny są prostsze i tańsze niż badania kobiety, dzięki badaniu nasienia można sprawdzić plemniki: ich ilość, jakość, ruchomość i ocenić w ten sposób płodność faceta. U mężczyzn jest na tyle dobrze, że u nich wiek nie wpływa na płodność, zmniejsza się z wiekiem jedynie liczba plemników. A więc kochani starając się o bobasa, musicie przede wszystkim odrzucić nerwy i stres, uaktywnić życie na maksa! Pamiętajcie! orgazm pomaga w zapłodnieniu oraz po wytrysku uniesienie nóg w górę, opierając je na ścianę. Śmieszny sposób, ale sprawdzony.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUbiór
Następny artykułWspólna przyjemność

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here